Česky English

Aktuality

Čestmír Kalaš - Už jsme na krtky nasadili člověka, který je bude hlídat

Předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky a předseda organizačního výboru mistrovství světa 2015 v Táboře včera po oficiální části tiskové konference odpověděl ještě na několik našich dotazů.

Samolepky pro fanoušky

Organizátoři myslí opravdu na všechno! Do barevné mozaiky MS tak přibyl další detail. Fanoušci z cyklokrosových velmocí Belgie, ČR, Nizozemí, ale nejen oni, budou moci podpořit své týmy atraktivními samolepkami na tvář v podobě národních vlajek.

Sven Nys – Chci stát na pódiu

Belgická legenda přijela do Tábora s jasným cílem. A velké ambice má i pro příští rok, přestože mu letos v červnu bude už devětatřicet let.

Marek Svačina - Pokud vyhraje Katka s minutovým náskokem, tak budu křičet!

Doslova pamětníkem je redaktor České televize Marek Svačina, který začal komentovat cyklokros už před dvaceti lety. „První mistrovství světa, které jsem komentoval, se konalo v roce 1995 ve švýcarském Eschenbachu. Shodou okolností to byla ve třiadvaceti letech i moje první zahraniční služební cesta,“ zavzpomínal s úsměvem.

Brian Cookson – Chceme rozšířit Světový pohár UCI geograficky

Během dnešní tiskové konference padla i otázka na budoucnost Světového poháru. Ten měl letos jen šest dílů, z toho tři v Belgii a dva v sousedním Nizozemí.

Kateřina Nash o svých největších soupeřkách

Jeden z vrcholů šampionátu pro české fanoušky nastane v sobotu ve 14:00, kdy odstartuje závod žen na čtyřicet minut. Naše velké želízko v ohni mluvilo o svých největších favoritkách. O sobě Katka říká, že pro svůj úspěch udělala, co mohla, věří v dobrý výsledek a v medaili. Zároveň ale ví, že sportovní život bývá záludný. Její dosavadní cyklokrosová sezona je zatím ta nejlepší v kariéře, ve všech závodech byla na pódiu. Těší se na sobotní závod a nedělní setkání s fanoušky v areálu, kde si chce užít závod třiadvacítkářů a eliťáků.

První tiskovka na MS v Táboře

Dva dny před začátkem šampionátu v Táboře se konala první tisková konference. Zúčastnil se jí Marek Sviták (ČEZ), Jiří Fischer (starosta Tábora), Brian Cookson (prezident UCI), Kateřina Nash (česká reprezentantka v cyklokrosu a MTB), Čestmír Kalaš (předseda cyklokrosové komise ČSC a organizačního výboru MS) a Peter Van den Abeele (off road koordinátor UCI). Tiskovou konferenci moderoval Marek Svačina (Česká televize). 

Česká medailová naděje si s chutí zatrénovala

Dnes si vyzkoušela táborskou trať i největší české medailové želízko Kateřina Nash. Zářila jak sluníčko, stále s úsměvem od ucha k uchu.

Luděk Komoň - Dělám to už naposled

Je jedním z těch nenápadných, ale nepostradatelných. Bez takových lidí by šampionát nemohl fungovat. Už týden připravuje pracovní četa dvaadvaceti lidí od vedením ostříleného organizátora Luďka Komoně táborskou trať k mistrovství světa.

První kontrola tratě a potyčka

Jak známo, mezi Petrem Baloghem z pořádající Agentury Cyklistika a koordinátorem MTB a cyklokrosu Mezinárodní cyklistické unie UCI Peterem Van den Abeelem nepanovaly vždy úplně idylické vztahy.

| 1 << 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 >> 118 |

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail