Mladá Vožice a Kovářov se chystají na přípravu republikového šampionátu v silniční cyklistice. Dorazit mají největší hvězdy

Letošní sezona nabídne v Mladé Vožici na Táborsku a v Kovářově na Písecku opravdovou sportovní lahůdku, kterou jako hlavní pořadatel představil Český svaz cyklistiky. Výkonní pořadatelé Agentura Cyklistika a ČEZ Cyklo Team Tábor nabídnou v červnu milovníkům cyklistiky společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice. Významný sportovní svátek odstartuje ve čtvrtek 23. června časovkou jednotlivců v Kovářově u Milevska a vyvrcholí v neděli 26. června silničním závodem jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí. Pořadatelé očekávají účast sportovních hvězd Petera Sagana, Zdeňka Štybara či Martiny Sáblíkové. Dílčím krokem k uspořádání této významné akce byla první schůze organizačního výboru pod vedením ředitele závodů Petra Balogha z Agentury Cyklistika. Účastníci se potkali v pátek 25. února dopoledne nejprve v Kovářově, po obědě se přesunuli do Mladé Vožice. Členové organizačního výboru zakončili prohlídku Kovářova posezením nad pivem a ovarem, na které je pozval starosta Kovářova Pavel Hroch. Organizátoři si ujasňovali detaily rovněž v Mladé Vožici, kde už se jel významný cyklistický závod loni.

Za jednoho z výkonných pořadatelů obou závodů Agenturu Cyklistika promluvil o červnovém šampionátu šéf organizace Petr Balogh. „Mistrovství v silniční cyklistice nám zapadá do dalších plánů směrem k největší události, kterou připravujeme na únor 2024. Jak všichni víme, proběhne v Táboře mistrovství světa v cyklokrosu. Mistrovství republiky v silniční cyklistice je samozřejmě velká akce, kterou chceme nabudit atmosféru a lidi, kteří se okolo cyklistiky pohybují. Znovu ukážeme, že jsme schopní takhle velké akce zajistit a víme, že cyklistika je na jihu Čech nesmírně populární," řekl Balogh.

Odezvy z loňska

Ředitel obou závodů dále vysvětlil, proč červnový silniční šampionát proběhne právě v Mladé Vožici a v Kovářově. „Na Mladou Vožici jsme dostali velmi kladné odezvy v minulém roce, kdy se tam jel významný závod Techniserv Cup. Na Mladovožicku je opravdu náročná trať, cyklisté závodí na velmi krásných silnicích a je to spravedlivý boj. V Mladé Vožici cítíme podporu starosty a senátora Jaroslava Větrovského. Právě on nám dal tip na kovářovského starostu Pavla Hrocha, ve kterém jsme našli skvělého parťáka, který je v dobrém slova smyslu pro každou špatnost," pousmál se Balogh.

Propagace jižních Čech

Šéf Agentury Cyklistika si cení starostovy podpory, jelikož zařídit trať pro časovku není zase tak snadné. „Potřebovali jsme místo, kde budeme moct silnici zavřít po celý den, přičemž to nebude zase až tolik vadit. Není to jednoduché a jsem rád, že nám spolupráce s oběma starosty takhle bezvadně funguje. Propagujeme společně severní část jižních Čech. Naším cílem je, aby lidé věděli, že krásu jižních Čech netvoří pouze Český Krumlov, Třeboň a České Budějovice. Zajímavými místy k návštěvě jsou právě i Mladovožicko, Kovářovsko a Milevsko. Lidé tak budou mít zafixované, že vrcholová cyklistika se jezdí v severní části jižních Čech," uzavřel Petr Balogh.

Optimální trať

Velkou radost z pořádání republikového šampionátu má i starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský. „Jsme moc rádi, že společné mistrovství České a Slovenské republiky bude právě u nás v Mladé Vožici. Loni se v našem městě podařilo uspořádat klání Českého poháru v silniční cyklistice. Tahle velká akce nám moc zachutnala a myslím, že trať je na Mladovožicku optimální. Je to pro nás obrovská čest, že můžeme takový vrcholný sportovní podnik hostit. Celý náš region bude zviditelněn a uspořádání takové akce může přispět i k tomu, že do našeho regionu bude proudit více amatérských cyklistů," myslí si Větrovský.

Přijede Sagan

Nejen mladovožický starosta se jistě těší na přítomnost hvězd světové úrovně. „Mám zprávy, že by u nás měla startovat hvězda hvězd, kterou je Peter Sagan. To je naprosto vynikající a považuji ho za hlavní magnet celého šampionátu. Snad by mohl startovat i Zdeněk Štybar a vidět soupeření těchto dvou velikánů cyklistiky bude určitě zážitek, který se v budoucnu nemusí opakovat," těší se na hvězdné obsazení mladovožický starosta.

Nezapomenutelné zážitky

Mezi ženami se už loni na Českém poháru v silniční cyklistice ukázala mladovožickému publiku rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková. „Pokud by dorazila i ona, byla by to paráda. Návštěva sedminásobné olympijské medailistky a čerstvé bronzové medailistky z poslední olympiády by byla pro sportovní příznivce dalším nezapomenutelným zážitkem," dodal Větrovský, který na závěr poděkoval Agentuře Cyklistika, bez níž by se podle jeho slov tak významná akce v Mladé Vožici uskutečnit nemohla.

Autor: Josef Janda
Odkaz na článek


< Zpět

close
detail