Organizační výbor společného mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice řešil v Mladé Vožici hladký průběh červnového šampionátu

Milovníci cyklistiky se sejdou nejprve ve čtvrtek 23. června v Kovářově u Milevska, kde se uskuteční časovka jednotlivců. Boje o nejlepší české a slovenské cyklisty pak vyvrcholí v neděli 26. června silničním závodem jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí.

Pořadatelé očekávají účast sportovních hvězd Petera Sagana, Zdeňka Štybara či Martiny Sáblíkové. Na startu by neměli chybět ani jezdci domácího ČEZ Cyklo Teamu Tábor či cyklisté původem z Tábora jezdící za hradecký Elkov Kasper – Michael Boroš a bratři Ťoupalíkové. Mediálním partnerem šampionátu jsou Jihočeské týdeníky, které budou na svých stránkách o dění před šampionátem informovat. Novinky a postřehy můžete sledovat rovněž na webu www.jcted.cz. Fanoušci naleznou další informace také na webu www.cyklokros.cz či v sekci MČR silnice na webu Českého svazu cyklistiky. V pátek 29. dubna proběhla v Mladé Vožici druhá velká porada organizačního výboru, kde jeho členové řešili bezpočet důležitých bodů v souvislosti s organizací šampionátu. Na schůzi dorazili i zástupci místní policie, s kterými řešili pořadatelé zejména výpomoc během závodů.

Členové organizačního výboru projednávali nejprve detaily ohledně časovky v Kovářově. Pořadatelé se sejdou na místě již den před závodem dopoledne, přičemž dojde pod vedením Davida Káška k finální přípravě cílové rovinky. Organizátoři si rovněž vyjasnili otočku závodu u benzinové pumpy před Milevskem.

Soutěž obcí

Během kovářovské časovky se obce, kterými závod prochází, zúčastní soutěže o nejlépe vyzdobenou obec. „Do této soutěže věnuje jejich obyvatelům ceny Agentura Cyklistika. Lidé se mohou těšit na vstupenky na mistrovství světa v cyklokrosu, které proběhne v Táboře v únoru 2024,“ prozradil ředitel závodu a šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh.

Vstupenky na MS

Nejvíce vstupenek získá samozřejmě nejlépe vyzdobená obec. „Pro vítěze máme připravených 30 vstupenek, druhá obec získá 20 vstupenek a třetí nejlépe vyzdobená obec se může těšit na 10 vstupenek na táborský světový šampionát v cyklokrosu,“ upřesnil Petr Balogh.

120 kusů

Zkrátka ovšem nepřijdou ani obce na trase silničního závodu jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí, kde se bude závodit o posledním červnovém víkendu. „Podobně jako v Kovářově máme stejným systémem rozdělených dalších 60 vstupenek na mistrovství světa v cyklokrosu,“ dodal Petr Balogh. V rámci soutěže o nejlépe vyzdobenou obec tak věnuje Agentura Cyklistika dohromady 120 vstupenek na cyklokrosový šampionát v Táboře, který se uskuteční o prvním únorovém víkendu roku 2024.

Spolupráce s policií

Organizace víkendových závodů v Mladé Vožici dá pořadatelům zabrat ještě více než časovka v Kovářově. Není bez zajímavosti, že spolupráce mezi pořadateli a policií skončila dohodou o výpomoci šesti motocykly a jedním vozem. Policisté pomohou zejména s řízením dopravy na kritických místech v okolí.

Uzavřené náměstí

Náměstí v Mladé Vožici bude během závodů centrem dění, proto pořadatelé žádají obyvatele o spolupráci, aby vozidla nezabírala potřebný prostor pro zázemí závodů. Průjezd vozidel ani jejich parkování nebude v těchto místech možné. Vše bude včas vyznačeno odpovídajícím dopravním značením.

Zabíjačkové žertování

Členové organizačního výboru prodiskutovali celou řadu důležitých bodů. Schůze se přenesla přes dobu oběda i do odpoledne, proto si senátor a starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský připravil pro členy organizačního výboru talíře s občerstvením. Starosta Kovářova a čestný předseda organizačního výboru kovářovské časovky poznamenal, že nikde nevidí zabíjačku, čímž s úsměvem poukázal na předchozí schůzi organizačního výboru v Kovářově, kde si členové pochutnali na jeho ovaru.

Prohlídka trati

Ani starosta Větrovský ovšem nezůstal pozadu a nabídl hostům bohatě obložené chlebíčky, sýrové talíře, zeleninu, cukrářské výrobky a dostatek vody a kávy. Kromě řešení problémů se tak schůze přehoupla i do zábavnější roviny a po jejím skončení se vydali členové organizačního výboru ještě řešit detaily na mladovožické trati. Do velkého červnového sportovního svátku doladí i ty nejmenší detaily.

Josef Janda


< Zpět

close
detail