Aktuality

Vaníček, Zemanová a Ježek v Německu na stupních vítězů

Úspěšně vstoupili ve dvou úvodních závodech krosové sezony v Německu čeští jezdci. V podnicích kategorie C2 se v Bensheimu a Lützelbach objevili pětkrát na stupních vítězů. V elitní kategorii mužů vybojoval třetí místo v Bensheimu Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor, když za vítězným Nielsem Vandeputtem z Belgie zaostal o 12 vteřin, druhý byl domácí Marcel Meisen.

Brilon Racing Team je týmem UCI

Mladoboleslavský tým Brilon Racing Team vstupuje do nové sezony se statutem UCI Teamu. "Jde o jistou prestiž, chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy," vysvětlil vstup mezi UCI týmy manažer celku Josef Hladík.

Jubilant Milan Chrobák

Jedna z největších trenérských osobností české cyklistiky Milan Chrobák se 17. září dožívá významného životního jubilea, oslaví sedmdesátiny. Jeho jediným domovským klubem se stal Stadion Louny. Závodní činnost definitivně ukončil vzhledem k náročnosti studia na FTVS UK v Praze, obor trenérství cyklistiky a trenérskou dráhu započal v roce 1975 jako trenér mládeže Stadionu Louny a od roku 1982 působil jako vedoucí trenér TSM Louny. V klubu pracoval jako profesionální trenér až do odchodu do důchodu v roce 2015. I nyní stále působí jako trenér mládeže.

V silničním závodu MČR triumfoval Matěj Zahálka. Peter Sagan vyhrál mezi Slováky bez problémů

Společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice finišovalo v neděli 26. června silničním závodem mužů s hromadným startem v Mladé Vožici. Na cyklisty čekal téměř dvacetikilometrový okruh v náročném terénu, který absolvovali desetkrát.

Živý stream s MČR a SR v Mladé Vožici

Živý stream sobotních i nedělních závodů Mistrovství ČR a SR v Mladé Vožici.

Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta

Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně. Za ním skončili vítěz loňského silničního závodu Michael Kukrle se ztrátou půl minuty a třetí Jakub Otruba byl pomalejší o 54 vteřin. Obhájce titulu Josef Černý (Quick-Step Floors Cycling Team) obsadil sedmé místo.

Fanoušci cyklistiky v Mladé Vožici a Kovářově se dočkali! Mistrovství České a Slovenské republiky startuje ve čtvrtek

Milovníci cyklistiky se sejdou nejprve ve čtvrtek 23. června v Kovářově u Milevska, kde se uskuteční časovka jednotlivců. Boje o nejlepší české a slovenské cyklisty pak vyvrcholí v neděli 26. června silničním závodem jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí.

Video pozvánky od favoritů

Zdeněk Štybar, Mathias Vacek nebo Michal Kukrle zvou všechny diváky na víkendové MČR v Kovařově a Mladé Vožici.

Adam Ťoupalík: Forma mi stoupá a chci šampionát vyhrát! Znalost domácí tratě bude výhodou

Michael Boroš: Mám rád tvrdé tratě, kde se jede poctivě. Cílem našeho týmu Elkov Kasper je vítězství