Česky English

 

Cyklokros.cz na Facebooku!

Máme rádi cyklokros

 

Cyklokros.cz na Twitteru!

Město Tábor

Město TáborKřivolaké uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestání radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě, duch husitství každoročně připomínaný velkolepými slavnostmi. Silné sportovní zázemí, relaxační a wellness centra, moderní ubytovací zařízení s kongresovými sály a vyhlášenou kuchyní, koncerty, výstavy, divadelní představení – to je Tábor – město s husitskou minulostí, pulzující srdce regionu.

Zrod města Tábora na jaře 1420 se odehrál za výjimečných okolností. Je spjat nejenom s husitským vojevůdcem Janem Žižkou ale i se jménem Jana Husa, velkého reformátora katolické církve. Snaze a ideálům zakladatelů města odpovídá i biblické jméno hory Tábor v Palestině, které novému sídlišti vybrali.

Více o této době se dozvíte v expozicích Husitského muzea – v Bechyňské bráně přilehlé k poslední zachovalé věži původního hradu Kotnov a v historické radnici, která je zároveň vstupem do rozsáhlého labyrintu podzemních chodeb. V prvním podlaží radnice se nachází obdivuhodný gotický sál, druhý největší necírkevní interiér tohoto slohu v České republice. Středověkou atmosféru historického centra města dotváří zachovalé zbytky opevnění budovaného od založení husitské pevnosti. Dobu rozkvětu města připomínají nádherné fasády měšťanských domů, Augustiniánský klášter, barokní chrám v Klokotech nebo expozice Táborský poklad.

V posledních letech vznikají nová muzea, centra zábavy a odpočinku – muzeum lega s unikátními modely, strašidelné podzemí, muzeum čokolády a marcipánu, ve kterém nechybí čokoládová fontána nebo marcipánový model Žižkova náměstí. Po celý rok Tábor ožívá řadou kulturních a sportovních událostí. Mezi ty nejpřitažlivější patří mezinárodní festival Táborská setkání pořádaný vždy v polovině září. Centrum Tábora se promění na několik dní ve středověké město se svými trhovci, řemeslníky a rytířskými souboji. Nenapodobitelnou atmosféru podtrhuje i slavnostní průvod městem, ve kterém nechybí husitská družina vedená hejtmanem Janem Žižkou z Trocnova. 

 

www.tabor.cz

Video with english subtitles

Partneři

Za podpory:Český svaz cyklistiky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Město Tábor

Jihočeský kraj


Generální partner

Skupina ČEZ


Hlavní partneři

Toi Toi

Cube

Hi-tec


Partneři

Force

Janev

Isostar

Tufo

Comett

Hervis

Prodoli

TKF - Stany

Platan

Starnet

LASMONT Půjčovna lešení Tábor

Kostelecké uzeniny

Caffé Trombetta

CB Auto

Muc-Off

Kola Štěrba


Mediální partneři

Česká televize

Deník

Týdeník Táborsko

Rádio Blaník

MTBS.cz

iVelo.cz

iVelo.cz

53x11

Roadcycling

Cyklonovinky

Máme rádi cyklokros

close
detail