Česky English

Úvodní slovo

Starosty města Tábora

Jiří Fišer (starosta)

Krása cyklokrosu je ukryta v jeho rozmanitosti. Počasí od babího léta až po kruté mrazy, bláto i led, dramatické a rychlé změny v průběhu závodu, vrcholy i pády, kombinace cyklistické i atletické vyspělosti, tempařská i technická bravura závodníků... To je cyklokros.

Krásně se na něj dívá, je atraktivní pro diváky. A proto neváhejte a přijeďte 31.ledna a 1.února 2015 na mistrovství světa do českého Tábora. Šampionát se sem vrací po pěti letech, tehdy jej v hlavní kategorii elite ovládl fenomenální Zdeněk Štybar. Táborský sportovní areál je vystavěn cyklokrosu takříkajíc na míru, trať je odzkoušena každoročními závody seriálu Světového poháru, je divácky přehledná a poskytuje vysoký komfort pro organizátory, závodní týmy i novináře.

Ani město Tábor vás nezklame. Je vnímáno jako město historické. Jeho zrod roku 1420 je spjat se jménem Jana Husa, reformátora katolické církve. Myšlenka samostatné táborské republiky s sebou nesla celou řadu bouřlivých událostí a vliv jejich aktérů poznamenal evropský dějinný prostor. Současný Tábor je přitom městem živým, atraktivním pro domácí i příchozí. Nachází zde prostor tvůrčí osobnosti, díky zde bydlícím zahraničním umělcům a jejich přátelům město zůstává otevřené a kosmopolitní. Historie i současnost, příroda i památky, klid i aktivní život, kultura i sport.. To vše je v Táboře ve vzájemné a unikátní symbióze. Přijeďte to vše ochutnat.

Světový cyklokrosový šampionát je pak unikátní a jedinečnou sportovní událostí, je pro město vyznamenáním i prestižní výzvou. Jsem si jist, že zkušenosti, které jako pořadatelé máme, jsou spolu s vysokou mírou naší odpovědnosti i nadšení pro věc zárukou úspěšného průběhu akce.

Přeji hezký zážitek v cyklokrosovém Táboře všem divákům, načasovanou formu sportovcům a vyjadřuji respekt a uznání jak Mezinárodní cyklistické unii, tak všem pořadatelům a bezejmenným podporovatelům. Všichni se moc těšíme.

Jiří Fišer ( starosta města )

www.tabor.cz

Partneři


Skupina ČEZ


Škoda


Město Tábor


Jihočeský kraj


Český svaz cyklistiky


Toi Toi


Generali


Telenet


České dráhy


Shimano


Santini


Beko


TVH


Comett


IMG Bohemia


Hi-tec


Isostar


Budějovický Budvar


Janev


TKF - Stany


Trombetta


Inet4


Česká televize


Radiožurnál

Het Laatste Nieuws


Deník


časopis Velo


Rádio Blaník


Týdeník Táborsko

close
detail