Česky English

Covid opatření

Vážení sportovci, účastníci závodu Světového poháru v cyklokrosu v Táboře,

zažíváme společně obtížné období. Snahou nás, pracovníků Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, odpovědných za ochranu veřejného zdraví v našem krásném kraji, je pomáhat svými radami a konzultacemi podnikům, institucím, municipalitám ale i sportovním týmům zachovat při dodržení všech epidemiologických nařízení a minimalizaci rizik přenosu COVID-19 náš běžný život. A patří sem i cyklokros, který je v naší zemi a speciálně v Táboře nesmírně populární.

Proto jsme také s kolegy rádi vyšli vstříc organizátorům závodu a v mezích opatření, jež jsou v současné době v České republice nastavena, jsme nalezli taková řešení, která umožní konání závodu a přitom neohrozí zdraví jeho účastníků, realizačních týmů, novinářů ani organizátorů.

Závod se uskuteční bez diváků. Mezi základní pravidla, která budeme vyžadovat, patří aktuální negativní test na COVID-19, vydaný národními autoritami. Připravili jsme režim pohybu a fungování jednotlivých týmů uvnitř areálu, v osobní hygieně, při ubytování v hotelích, poskytování rozhovorů či přebírání ocenění tak, aby nebyla narušena správnost a regulérnost závodů, ale aby došlo k minimalizaci rizik a sociálních kontaktů. Jednotlivé týmy se budou pohybovat v uzavřeném areálu a též režim uvnitř je nastaven tak, aby se nepotkávali závodníci a týmy různých kategorií. V místě závodu se tak bude pohybovat vždy jen jedna kategorie a půjde vlastně o pět jednotlivých závodů. Vybraní organizátoři budou vybaveni respirátory, další rouškami a na organizaci se budou podílet i další složky integrovaného záchranného systému, policie a hasiči. Prostory zázemí závodu budou průběžně dezinfikovány profesionální firmou. Na dodržování opatření budeme jako orgán ochrany veřejného zdraví přímo dohlížet. Ačkoliv mohou znít má slova přísně, myslím, že se nám společně s organizátory podařilo najít taková řešení, která umožní regulérní konání závodů bez ohrožení zdraví jeho účastníků. A děláme pro to maximum. Bude to od nás všech vyžadovat maximální ohleduplnost, ale věřím, že to díky lásce k tomuto těžkému, ale nádhernému sportu, jakým cyklokros je, společně dokážeme.

S úctou

Doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D.
Ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje

Dotazník Covid-19 - Prohlášení o testu PCR ( formát PDF )

close
detail