Soutěž škol (report)

Závod škol nabídl zajímavou novinku

Nedílnou součástí Táborských okruhů je předzávod škol s podtitulem Hledá se mistr světa. Nejinak tomu bylo v úterý 17. května, kdy se konalo druhé klání. Že akce nese svoje ovoce, potvrzuje výsledková listina hlavního závodu juniorů, kde se to „oběťmi“ podařené náborové akce jen hemží. Zářným příkladem je i vítěz mezi juniory Jan Novák, který se k cyklistice dostal právě díky akci Hledá se mistr světa.

Táborské okruhy 2016

Že cyklistika mladé táhne, bylo vidět i ve startovním poli žáků devátých tříd. Zde byly k vidění dresy nejen domácích stájí, ale také nedalekého jistebnického oddílu a dalších. Právě nejstarší dětská kategorie se dočkala novinky v podobě bodovaného závodu. Pořadatelé se po „lenochodím“ klání z úvodního podniku, kdy pro pomalou jízdu hrozilo anulování závodu, rozhodli pro bodovací systém. Vyplatilo se. Deváťáci bojovali od úvodních metrů a k vidění byly napínavé souboje. Vítězně z nich vzešel Adam Doležal z Gymnázia Jindřichův Hradec. Druhý v bodovém pořadí skončil Jiří Hořejší ze ZŠ Opařany a třetí Vojtěch Studenovský ze ZŠ Jistebnice.

Mezi osmými třídami naplno zužitkoval závodní zkušenosti Jakub Ťoupalík, který vyhrál s velkým náskokem systémem start – cíl. O druhé místo se rozhořel třídní boj mezi Michalem Šimákem a Michalem Macháčkem ze ZŠ Chnýnov.

V kategorii 7. třída se zopakoval souboj z prvního měření sil mezi Jakubem Hrdličkou (2. ZŠ Jindřichův Hradec) a Klárou Šafaříkovou z Gymnázia Pierra de Coubertina. Tentokrát se radovala táborská gymnazistka, která svému hradeckému soupeři vrátila porážku. Třetí pozici bral Matěj Skala ze ZŠ Husova Tábor.

Znovu nejpočetnější kategorií byla šestá třída. Zde se na start postavilo 25 závodníků a závodnic. Stupně vítězů kompletně obsadili mimo táborští závodníci. Početný peloton dovedla do cíle Daniela Radová ze ZŠ Benešov. Druhý proťal pomyslnou cílovou pásku Vašek Dostál z Gymnázia Prachatice a třetí Matouš Rubáš ze ZŠ T. G. Masaryka Rokycany.

Výsledky závodů napovídají, že závěrečné klání, které připadne na den dětí 1. června, nabídne dramatické rozuzlení napříč kategoriemi. Při posledním měření sil se nerozhodne pouze o celkových vítězích jednotlivých kategoriích, ale také o nejúspěšnější školu. Obhájí ZŠ Husova loňské prvenství nebo se bude radovat někdo jiný? Tajenka bude příznačně rozluštěna na den dětí.


Výsledky:

6. třída – 3 kola

1. Daniela Radová (ZŠ Karlov Benešov)
2. Vašek Dostál (Gymnázium Prachatice)
3. Matouš Rubáš (ZŠ T.G. Masaryka Rokycany)

7. třída – 4 kola

1. Klára Šafaříková (Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor)
2. Jakub Hrdlička (2. ZŠ Jindřichův Hradec)
3. Matěj Skala (ZŠ Husova Tábor)

8. třída – 5 kol

1. Jakub Ťoupalík (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor)
2. Michal Šimák (ZŠ Chýnov)
3. Michal Macháček (ZŠ Chýnov)

9. třída – 5 kol

1. Adam Doležal (Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec) - 6b
2. Jiří Hořejší (ZŠ Opařany) - 4b
3. Vojtěch Studenovský (ZŠ Jistebnice) - 4b

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ

close
detail