Soutěž škol (report)

Po roční pauze se pohár škol vrací do Jistebnice

Předskokany elitní kategorii v rámci Táborských okruhů obstaraly děti školou povinné. Seriál závodů s podtitulem Hledá se mistr světa má za sebou úspěšnou tečku a může prohlásit, že se těší čím dál větší oblibě. To potvrzuje i místostarostka Tábora Michaela Petrová: „Jsme rádi, že se taková akce v Táboře koná. Podpora sportu dětí je naší prioritou a má pro nás velký význam. Jsme rádi, že každý rok stoupá počet dětí i přihlášených škol. Třeba se mezi nimi opravdu najde budoucí mistr světa.“

Táborské okruhy 2016

První se na start závěrečného dílu Táborských okruhů postavili žáci šestých tříd. Zde byla velkou favoritkou Daniela Radová ze ZŠ Karlov Benešov. Mladá dáma se nakonec musela sklonit před Štěpánem Hynštem ze ZŠ Jistebnice. Oba jmenovaní si pořadí prohodili v celkovém hodnocení. Třetí místo v posledním závodě i celkově bral Tomáš Kraus ze ZŠ Helsinská, který je věkem teprve čtvrťák.

Mezi žáky sedmých tříd nenašla přemožitele Klára Šafaříková z Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor. Šafaříková se stala i celkovou vítězkou. Druhé místo připadlo na Matěje Skalu ze ZŠ Husova a třetí skončil Ondřej Němeček ze ZŠ Jistebnice. Stříbrnou příčku v celkovém pořadí obsadil Tomáš Dařena ze ZŠ Helsinská a bronzovou Jakub Hrdlička z 2. ZŠ Jindřichův Hradec.

Kategorie osmých tříd měla od úvodního klání jasného favorita. Jakub Ťoupalík ovládl všechny tři závody stylem start – cíl a po zásluze si mohl obléknout bílý dres pro vítěze celkového pořadí. Druhé místo připadlo na Josefa Čekala z Gymnázia Sedlčany a třetí na Michala Šimáka ze ZŠ Chýnov. V celkovém účtování byl stříbrný Michal Macháček ze ZŠ Chýnov a bronzový David Poledne ze ZŠ Jistebnice.

V nejstarší kategorii devátých tříd se opět jelo na body, takže závod měl slušné tempo. Nejpilnějším sběračem bodů byl Adam Doležal z Gymnázia Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec. Druhý skončil Jan Jelínek a třetí Radovan Köhler oba ZŠ Husova. V celkovém pořadí vystoupal nejvýše Jiří Hořejší ze ZŠ Opařany. Stříbrný byl Tadeáš Grym ze ZŠ Jistebnice a bronzový Adam Doležal.

V soutěži škol měla před posledním měření sil slušný náskok ZŠ Jistebnice. Bikerská líheň obstála i v závěrečném podniku a mohla se radovat z celkového prvenství. Po roční přestávce pohár škol putoval do Jistebnice. „Pohár získáváme po roční pauze. Možná i trochu překvapivě, jelikož se mi zdálo, že loni jsme měli silnější sestavu a nevyšlo to. Věřili jsme ve druhé místo, takže celkové prvenství je senzační. Dnes nám navíc chyběli nějací deváťáci, kteří byli na školním výletě,“ okomentoval výkon své školy její ředitel Dušan Petržel. Druhá v pořadí skončila domácí ZŠ Helsinská a třetí ZŠ Husova Tábor.


Výsledky:

6. třída – 3 kola

1. Štěpán Hynšt (ZŠ Jistebnice)
2. Daniela Radová (ZŠ Karlov Benešov)
3. Tomáš Kraus (ZŠ Helsinská Tábor)

7. třída – 4 kola

1. Klára Šafaříková (Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor)
2. Matěj Skala (ZŠ Husova Tábor)
3. Ondřej Němeček (ZŠ Jistebnice)

8. třída – 5 kol

1. Jakub Ťoupalík (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor)
2. Josef Čekal (Gymnázium Sedlčany)
3. Michal Šimák (ZŠ Chýnov)

9. třída – 5 kol

1. Adam Doležal (Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec) - 8b
2. Jan Jelínek (ZŠ Husova Tábor) - 2b
3. Radovan Köhler (ZŠ Husova Tábor) - 2b

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Video z Velké ceny ČEZ

close
detail