Soutěž škol (report)

V soutěži škol obhájila vítězství Jistebnice

Už tradiční předprogram elitní kategorii Táborských okruhů obstarává soutěž škol s podtitulem Hledá se mistr světa. I v posledním měření sil byly k vidění výkony hodné profesionálních borců. Hlavně v nejmladší kategorii šestých tříd se bojovalo o každý metr. Z vítězství se nakonec radovala Daniela Radová ze ZŠ Karlov Benešov, která dojela před Davidem Šimečkem z 1. ZŠ 9. května Sezimovo Ústí a Tomášem Krausem ze ZŠ Helsinská Tábor. Právě Kraus vedl průběžné pořadí, ale Radová se na něj vítězstvím bodově dotáhla. Oba měli shodně 155 bodů. Vítězný trikot nakonec oblékla benešovská jezdkyně, jelikož uspěla v posledním měření sil. Třetí místo celkově bral Šimeček.

Táborské okruhy 2016

Mezi sedmáky se očekávalo, že si to v posledním závodě o konečné prvenství rozdají Štěpán Hynšt ze ZŠ Jistebnice a Robert Kostlán z 1. ZŠ 9. května Sezimovo Ústí, který ztrácel pouze pět bodů. Bohužel souboj se nekonal. Kostlán nemohl do bojů zasáhnout, jelikož ho o pár dní dříve srazil z kola neopatrný řidič. Nejsmutnějším faktem na celé věci je, že řidič z místa nehody ujel bez poskytnutí pomoci. Vítězem závodu se s přehledem stal Hynšt před Adamem Kubíkem z Táborského soukromého gymnázia a Matyášem Durdiakem ze ZŠ Helsinská Tábor. Celkové prvenství bral Hynšt před absentujícím Kostlánem a Janem Černým z Jistebnice.

S číslem jedna vjel do závodu osmých tříd David Račan ze ZŠ Čimelice. Jednička pro něj byla symbolická, jelikož zvítězil stylem start – cíl. Stejný kousek předvedl i v předchozích dvou podnicích, takže o celkovém prvenství nebylo pochyb. Druhý v závodě i celkově skončil Michal Strejc ze ZŠ Školní Bechyně. Třetí dojel Ondřej Němeček ze ZŠ Jistebnice. Páté místo stačilo Kláře Šafaříkové z Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor na celkové třetí místo.

Mezi deváťáky svítili na startu dresy táborské stáje ČEZ Cyklo Teamu. Právě v těchto trikotech se dali hledat dva adepti na celkové prvenství. V cíli prokázal více sil Adam Stibal z Táborského soukromého gymnázia. Druhý dojel Karel Camrda ze ŽS Zborovská. V konečném účtování si oba jezdci pořadí prohodili. Třetí proťal cílovou čáru Jiří Koktavý ze ZŠ Třeboň. Čtvrtý dojel Michal Macháček ze ZŠ Chýnov, který bral celkovou třetí příčku.

V konečném účtování celkového pořadí škol si suverénně vedla ZŠ Jistebnice, která brala 1253 bodů. Druhá skončila ZŠ Husova Tábor s 808 body a třetí ZŠ Helsinská Tábor se 460 body. Jistebnice obhájila vítězství z předchozího ročníku. Cestu za obhajobou a hlavně recept na úspěch popsal ředitel školy Dušan Petržel: „Obhajoba byla náročná. Hlavně první promrzlý závod nám dal hodně zabrat. My máme dvě velké výhody. Většina dětí se cyklistice věnuje v jistebnickém cyklistickém oddíle a hlavně do školy jezdí z okolních obcí na kole. Kdo zná Jistebnickou pahorkatinu, tak ví, jak náročný trénink mají.“