Soutěž škol (report)

Více než 60 závodníků si vyzkoušelo na Táborských okruzích reprezentovat svou školu

První závod Táborských okruhů 2018 proběhnul ve sportovním areálu Komora v Táboře ve středu 18. dubna. Odpoledne nabité cyklistikou odstartovaly závody pro mládež, kde jezdci reprezentovali svoje školy. Stejně jako loni nesl náborový závod pro mládež název Hledá se mistr světa v cyklokrosu. Zápolení školáků je určeno žákům šestých, sedmých, osmých a devátých tříd. Na start se v žákovských kategoriích postavilo 65 závodníků. Nejvíce žáků se vrhlo na téměř kilometrový cyklistický ovál v kategorii šestých a sedmých tříd, v nichž nastoupilo v každé kategorii 21 cyklistů.

Táborské okruhy 2016

Šesťáci závodili na tři kola a jejich zápolení mělo domácího táborského vítěze. Nejlepším ze všech byl Tomáš Kraus ze ZŠ Helsinská Tábor. Na stříbrnou pozici dosáhl David Šimeček z 1. ZŠ 9. května Sezimovo Ústí. Pro třetí místo si dojel jezdec dokonce až ze ZŠ Kardašova Řečice, jejímž jediným zástupcem byl Šimon Michálek. Největší zastoupení měla v závodu 6. tříd ZŠ Jistebnice, kterou reprezentovalo hned devět žáků. Jako nejlepší dojel Petr Vostřák na pátém místě. V dresu ZŠ Jistebnice se také předvedla nejlepší ze tří startujících dívek Michaela Svatošová, celkově desátá.

V kategorii sedmých tříd přišli žáci a žákyně z táborského regionu na medailových pozicích zkrátka. Pro první místo si totiž dojela ve čtyřkolovém závodu Daniela Radová ze ZŠ Karlov Benešov. Jediná dívka porazila všech svých 20 klučičích soupeřů a opět prokázala své kvality z předchozích ročníků. Stříbrnou pozici bral Vladimír Kroc ze ZŠ Plzeň. Na stupínek za třetí místo vystoupal Patrik Pršanec ze ZŠ Sokolská Třeboň. Nejlepším z táborského regionu byl čtvrtý Kryštof Krešák z 2. ZŠ Školní náměstí Sezimovo Ústí.

Pouze 11 závodníků vyrazilo na trať pětikolového zápolení osmých tříd, kterého se nezúčastnila ani jedna dívka. Pro vítězství si dojel jediný cyklista z Táborského soukromého gymnázia Adam Kubík. Druhé místo vybojoval Matouš Rubáš ze ZŠ Rokycany. Třetí pozice připadla znovu jednomu z místních jezdců. Štěpán Hynšt získal pro ZŠ Jistebnice první medailové umístění. Jako pátý dokončil Dominik Kovaříček ze ZŠ Veselí nad Lužnicí Blatské sídliště, jeden z prvních aktivních členů nového cyklistického oddílu ve Veselí.

Pětikolový závod deváťáků nabídnul přehlídku jezdců pouze z táborského regionu. Z vítězství se radoval Michal Strejc ze ZŠ Bechyně Školní. Zbylá pódiová umístění brali žáci ze ZŠ Jistebnice Dominik Fůra a Ondřej Němeček. Nejlepší dívkou byla pátá Klára Šafaříková z Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor.