Soutěž škol (report)

Padesátka žáků reprezentovala na Táborských okruzích svou školu

Ve středu 17. dubna proběhl ve sportovním areálu Komora v Táboře první závod Táborských okruhů 2019. Odpoledne nabité silničními závody odstartovalo v 16:20 zápolení mládeže, během něhož reprezentovali žáci a žákyně své školy. Podobně jako v předchozích ročnících nesl náborový závod pro mládež název Hledá se mistr světa v cyklokrosu. Na táborském oválu se představili žáci šestých, sedmých, osmých a devátých tříd. Na start se v žákovských kategoriích postavilo 49 závodníků. Nejvíce žáků se vydalo na téměř kilometrový cyklistický ovál v kategorii šestých tříd. Diváci sledovali hned v úvodním měření sil dvacítku cyklistů.

Táborské okruhy 2016

Šesťáci závodili na tři kola a všem klukům vypálila rybník Anna Hrdinová (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí). Vítězka za sebou nechala svého spolužáka Lukáše Klicmana, kterého těsně porazila. Už v průběhu závodu bylo patrné, že si to o prvenství rozdají právě tihle dva. Třetí místo vyjel David Fara (ZŠ Jistebnice). Druhou nejlepší dívkou byla sedmá Karolína Kubošková (ZŠ Helsinská Tábor). Jako třetí dívka dojela celkově desátá Štěpánka Mašková (ZŠ Jistebnice). Největší zastoupení měla v závodu šestých tříd 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí, kterou reprezentovalo hned osm žáků.

V kategorii sedmých tříd vládli žáci a žákyně z Třeboně. Pro první místo si dojel ve čtyřkolovém závodu Vít Zadražil (Gymnázium Třeboň). Na stupních vítězů mu dělal společnost další cyklista od rybníka Svět Tomáš Klojda (ZŠ Sokolská Třeboň). Třetí místo se vrátilo zpět do pořadatelského regionu zásluhou Richarda Buzka (ZŠ Jistebnice). Mezi sedmáky se ukázala jediná dívka Barbora Marešová (ZŠ Husova Tábor), která skončila na posledním 11. místě se ztrátou jednoho kola. Nejvíce žáků reprezentovalo ZŠ Jistebnice, odkud dorazili čtyři. Jan Janout si přijel zazávodit až ze Strakonic.

Všech patnáct cyklistů v závodě osmých tříd byli kluci. Pětikolová výzva se povedla nejlépe Patriku Pršancovi (ZŠ Sokolská Třeboň). Druhé místo vybojoval Tomáš Cimpa (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí). Třetí místo se stěhovalo opět do Třeboně zásluhou Martina Záruby (Gymnázium Třeboň). Nejpočetnější zastoupení měla mezi osmáky ZŠ Helsinská Tábor, její čtyři reprezentanti ale skončili na konci výsledkové listiny.

Na pět kol závodili i deváťáci a na oválu se pohybovala pouhá trojice kluků ze ZŠ Helsinská Tábor. Z vítězství se radoval Matyáš Durdiak, za kterým dokončili Filip Skalický a Tomáš Dvořák.