Česky English

Soutěž škol (report)

Čtyřicítka žáků soupeřila na Táborských okruzích za neustávajícího deště

Ve středu 15. května proběhl ve sportovním areálu Komora v Táboře druhý závod Táborských okruhů 2019. Odpoledne nabité silničními závody odstartovalo v 16:20 zápolení mládeže, během něhož reprezentovali žáci a žákyně své školy. Na táborském oválu se představili žáci šestých, sedmých, osmých a devátých tříd. Na start se v žákovských kategoriích postavilo 40 závodníků. Počasí tentokrát cyklistům nepřálo. Sedm stupňů a neustávající déšť komplikovaly mladým borcům zdolávání tradičních okruhů. Přesto se jich na táborský ovál vydalo jen o devět méně než při prvním dílu seriálu. Nejvíce žáků startovalo na téměř kilometrovém cyklistickém oválu jako již tradičně v kategorii šestých tříd. Na mokrou trať se v úvodním měření sil vydalo patnáct jezdců.

Táborské okruhy 2016

Šesťáci závodili jako obvykle na tři kola a stejně jako v prvním díle Táborských okruhů strčila všechny kluky do kapsy dívka. Prvenství totiž obhájila Anna Hrdinová (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí). Druhé místo získal tentokrát Tomáš Fara (ZŠ Jistebnice). Vítězku doprovodil na stupně vítězů ještě její spolužák Lukáš Klicman, který skončil třetí. Druhou nejlepší dívkou byla šestá Tereza Bočanová (ZŠ Borotín). Jako třetí dívka dojela celkově jedenáctá Nela Malá (ZŠ Jistebnice). Největší zastoupení měla v závodu šestých tříd ZŠ Jistebnice, kterou reprezentovalo hned osm žáků.

V kategorii sedmých tříd se vydalo na ovál jedenáct cyklistů. Žáci Třeboně ale své triumfy z prvního dílu Táborských okruhů neobhájili. Sesadili je totiž domácí závodníci. Pro první místo si dojel ve čtyřkolovém závodu suverénní Tomáš Kraus (ZŠ Helsinská Tábor). Druhé místo putovalo zásluhou Víta Waldhausera do ZŠ Husova Tábor. Minule stříbrný Tomáš Klojda (ZŠ Sokolská Třeboň) se musel spokojit tentokrát s bronzovou pozicí. Mezi sedmáky se představilo opět nejvíce zástupců ze ZŠ Jistebnice, kteří však obsadili spíše méně atraktivní pozice výsledkové listiny. Dívkám Nikole Šmejkalové a Adéle Procházkové nestačil jen jejich spolužák Tomáš Gril.

Vítězství mezi osmáky bral jediný zástupce soběslavského gymnázia Kryštof Krešák. Druhý dojel v pětikolovém závodu Jakub Homola a třetí Tomáš Cimpa (oba 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí). Oproti prvnímu dílu se mezi osmáky objevila také jedna dívka. Michaela Fryčová (ZŠ Helsinská Tábor) skončila se ztrátou jednoho kola poslední. Hned po startu musel řešit Patrik Pršanec (ZŠ Sokolská Třeboň) velkou nepříjemnost. Z kola se mu odporoučel řetěz a zdálo se, že hned ze závodu odstoupí. Několik metrů však popoběhl a kamarád stojící u tratě mu půjčil své kolo. Třeboňský jezdec dojel do cíle nakonec se ztrátou jednoho kola.

Na pět kol závodili i deváťáci. Stejně jako minule byla jejich kategorie nejméně obsazena. Mezi čtyřmi závodníky se nejvíce vedlo stejně jako při prvním závodu Matyáši Durdiakovi (ZŠ Helsinská Tábor), za kterým dokončili Štěpán Hynšt (ZŠ Jistebnice), Nikolas Podešva (ZŠ Sokolská Třeboň) a poslední čtvrtý Tomáš Dvořák (ZŠ Helsinská Tábor).

Výsledky:

6. třída – 3 kola

1. Anna Hrdinová (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí)
2. Tomáš Fara (ZŠ Jistebnice)
3. Lukáš Klicman (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí)

7. třída – 4 kola

1. Tomáš Kraus (ZŠ Helsinská Tábor)
2. Vít Waldhauser (ZŠ Husova Tábor)
3. Tomáš Klojda (ZŠ Sokolská Třeboň)

8. třída – 5 kol

1. Kryštof Krešák (Gymnázium Soběslav)
2. Jakub Homola (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí)
3. Tomáš Cimpa (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí)

9. třída – 5 kol

1. Matyáš Durdiak (ZŠ Helsinská Tábor)
2. Štěpán Hynšt (ZŠ Jistebnice)
3. Nikolas Podešva (ZŠ Sokolská Třeboň)

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie

Partneři

ČEZ


Toi Toi


Cube


Janev


Force


Kalas Sportswear


Comett


Prodoli


Isostar


Caffé Trombetta


TZMT


Karcher


Agentura Cyklistika


Týdeník Táborsko


Rádio Blaník


Jihočeský kraj


Tábor

close
detail