Česky English

Jiří Fišer: Město Tábor už žije přípravami na mistrovství světa

V úterý 20. května se v Odpočinkové zóně Komora uskutečnil druhý díl seriálu silničních kritérií Táborské okruhy, který vyhrál Martin Bína. Přinášíme Vám z něj sestřih z produkce TV Moab.cz a rozhovor se starostou města Tábor. 

Nezdá se to, ale termín mistrovství světa se pomalu blíží.
Město Tábor už žije přípravami na mistrovství světa v cyklokrosu, které bude příští rok. Jedním z důkazů je začátek budování nového parkoviště. To má samozřejmě souvislost i se sídlištěm Nad Lužnicí. Je to komplexní stavba, která bude ještě propojena na parkovací plochu u řeky Lužnice. Vznikne tady zhruba 200 parkovacích míst.

Jak se jinak město připravuje na mistrovství světa?
My máme s pořádající Agenturou Cyklistika pravidelné schůzky, kde řešíme organizační věci tak, abychom uspěli v té každoroční konkurenci mistrovství světa, která se konají v těch největších cyklokrosových zemích, jako jsou Belgie, Nizozemí a další. Chceme obstát.

Byli jsme se letos v lednu podívat na mistrovství světa v Hoogerheide. To byl velký zážitek. Tam jde o jiné peníze. My to zase musíme dohnat tím českým entuziasmem a schopností improvizovat. Samozřejmě ale improvizovat se dá ve chvíli, kdy máte ten fundament, to znamená, kdy jste si jistí hlavně tím, že nic nezkazíte, a k tomu chceme dojít.(mbj)


< Zpět

Partneři

ČEZ


Toi Toi


Cube


Janev


Force


Kalas Sportswear


Comett


Prodoli


Isostar


Caffé Trombetta


TZMT


Karcher


Agentura Cyklistika


Týdeník Táborsko


Rádio Blaník


Jihočeský kraj


Tábor

close
detail