Česky English

Startovní listina SP v Táboře je nabitá světovými esy

Na Světový pohár v Táboře je předběžně přihlášeno 217 startujících z dvaceti zemí. Ve startovní listině nechybí tři mistři světa a tři mistři Evropy.

Startovní listina se defitivně uzavře v pátek v podvečer, před poradou týmových manažerů.

Nejpočetnější výpravou jsou Belgičané s jednačtyřiceti startujícími, našich reprezentantů by mělo nastoupit čtyřicet. K cyklokrosovým „trpaslíkům“ naopak patří Estonsko a Lotyšsko.

K nejsledovanějším kategoriím budou patřit zádody žen i mužů Elite.

Kategorie můžů je nabitá současnými světovými esy. Prim bude hrát hlavně 19 reprezentantů Belgie a osm Holanďanů, představí se i šest Čechů. Obzvláště sledovaný bude souboj suverénního Mathieu Van der Poela s mistrem světa Wout van Aertem a lídrem Světového poháru Toon Aertsem.

V kategorii žen bude mít nejpočetnější zastoupení česká reprezentace v počtu deseti, pak startuje devět Holanďanek, osm Belgičanek, sedm Britek a šest Američanek. Při neúčasti vedoucí jezdkyně Světového poháru Marianne Vos, bude boj o stupně vítězů otevřenější a vyrovnanější. Nahradit by ji měla především její krajanka a čerstvá mistryně Evropy Annemarie Worst, o bednu by měly bojovat Američanky, nebo mistryně světa Sanne Cant, česká reprezentace bude spoléhat především na Kateřinu Nash.

V kategorii U23 dojde zřejmě k další bitvě mezi mistrem světa Belgičanem Eli Iserbytem a Britem Thomasem Pidcockem, v závětří bude čekat Francouz Antonie Benoist. Našimi nadějemi budou Josef Jelínek a Tomáš Kopecký.

Velké očekávání by chtěli naplnit čeští junioři – trio Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek a Jan Zatloukal. Při neúčasti Švýcarů a Francouzů by měli patřit k nejlepším Belgičani, Holanďani, Britové a Američani.

-peh-


< Zpět

Partneři

ČEZ


Toi Toi


Cube


Janev


Force


Kalas Sportswear


Comett


Prodoli


Isostar


Caffé Trombetta


TZMT


Karcher


Agentura Cyklistika


Týdeník Táborsko


Rádio Blaník


Jihočeský kraj


Tábor

close
detail