Aktuality

Štybar: „Závod si chci užít.“

Lepší zprávu si čeští příznivci cyklokrosu snad ani nemohli přít. Po sedmi letech bude na startovní čáře v belgickém Ostende naše krosová legenda Zdeněk Štybar. Naposledy startoval Štybar na MS v roce 2014 v Hoogerheide, kde získal své třetí elitní zlato. Kromě toho má ve své sbírce i dvě stříbra, dva tituly mistra světa kategorie U23 a dva bronzy z kategorie juniorů, sedmkrát vyhrál domácí šampionát, ale poslední roky se věnuje silnici a jen ojediněle startoval v cyklokrosu.

Cyklokrosový šampionát pojede Zdeněk Štybar

Jedno velice zajímavé jméno je mezi nominovanými českými cyklokrosaři pro letošní světový šampionát, který se uskuteční 30. a 31. ledna v belgickém Ostende. V dresu s českou trikolorou bude na startu i trojnásobný mistr světa z kategorie elite Zdeněk Štybar. Na mistrovství světa bude startovat po sedmileté pauze, naposledy jel v roce 2014 v Hoogerheide kde nenašel přemožitele.

Wout van Aert vyhrál SP v Overijse i celkově

Belgičan Wout van Aert na domácí trati v Overijse završil úspěšně své účinkování v letošním pětidílném seriálu Světového poháru. Vyhrál s naprosto přesvědčivým náskokem 1:03 před svým největším rivalem Mathie van der Poelem z Nizozemí a stejně bezpečně ovládl i celý seriál. Bronz bral dnes třetí ze silné trojky Thomas Pidcock z Bitánie a všichni ukázali, že by měli být největšími favority na světovém šampionátu.

Alvaradová vyhrála poslední díl SP

Závěrečný závod, pouze pětidílného seriálu Světového poháru, který se dnes jel na okruhu v Overijse, vyhrála Ceylin del Carmen Alvaradová a spolu s ní na stupně vítězek vystoupily její krajanka Lucinda Brandová, již před dnešním startem jistá vítězka celkového hodnocení a třetí dojela Manon Bakkerová. Z našich závodnic byla nejlepší Tereza Vaníčková na 45. místě, v kategorii závodnic U23 devatenáctá.

Sezona úspěšná i přes covidové problémy

Šampionátem v Jabkenicích, a nutno zdůraznit šampionátem úspěšným, skončila v sobotu domácí cyklokrosová sezona. Na mezinárodním poli by se měla uskutečnit ještě řada podniků, především světový šampionát v belgickém Ostende 30. a 31. ledna. To byl důvod položit několik otázek předsedovi cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petru Baloghovi.

Boroš potvrdil roli favorita a má čtvrtý titul

Po roční pauze vystoupil na domácím cyklokrosovém šampionátu v Jabkenicích Michael Boroš z ČEZ Cyklo teamu Tábor na nejvyšší stupeň a vybojoval svůj již čtvrtý titul. Spolu s ním brali medaile stříbrný Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a třetí Josef Jelínek (Cyklostar Trek Pirelli). Nejlepší z jezdů kategorie U23 byl celkově čtvrtý Jakub Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav).

Nová Směrnice Antidopingového výboru ČR

Antidopingový výbor ČR vydal novou Směrnici pro kontrolu a postihu dopingu v sportu v České republice.

Jubilejní sedmdesáté mistrovství ČR v cyklokrosu

Tentokrát bude jeho dějištěm 9. ledna středočeská obec Jabkenice, kde se pojede o mistrovské medaile poprvé v historii a Jabkenice se tak stanou dvaatřicátým pořadatelem domácího krosového šampionátu.

SP v Hulstu vyhráli M. van der Poel a Betsemaová

Vítězi čtvrtého závodu seriálu Světového poháru v Hulstu v Nizozemí se stali domácí jezdci Mathie van der Poel a Denise Betsemaová. Z trojice našich závodníků si vedl nejlépe Michael Boroš, který skončil na 29. místě, ženy Pavla Havlíková a Tereza Vaníčková obsadily 32. resp. 41. místo.

Junior Jindřich skončil druhý v Hittnau

Nejlepšího českého výsledku ve třetím dílu seriálu EKZ cross ve švýcarském Hittnau bylo druhé místo juniora Pavla Jindřicha, který nestačil pouze na domácího Finna Treudlera. Český mistr za nímž dojel o 41 vteřin později. Matyáš Fiala byl pátý a Václav Dostál sedmý.