Česky English

Světový pohár v Hustu pojedou jen tři naši jezdci

Pouze trojice českých krosařů bude na startu nedělního závodu Světového poháru v nizozemském Hulstu. Ve čtvrtém podniku pojedou v klubových barvách pouze Michael Boroš a dvojice žen Pavla Havlíková a Tereza Vaníčková. Reprezentanti kategorií U23 tentokrát závod neabsolvují.

V Hulstu se vždy jezdilo kolem hradeb města, tentokrát však kvůli covidové pandemii postavili pořadatelé okruh mimo město. Hlavní pozornost bude pochopitelně upřena opět na souboj dvou velikánů - domácího Mathieu van der Poel a Belgičana Wouta van Aerta. Minulý závod SP v Dendermonde vyzněl jasně na blátě pro van Aerta, ale M. van der Poel bilanci vzájemných soubojů výhrou o osm vteřin v novoročním klání na GP Svena Nysem v Baalu překlopil na svoji stranu v poměru 3:2.

Tereza Vaníčková absolvovala 30. prosince závod v Bredene, kde skončila 23., dnes budou  Pavla Havlíková a Michael Boroš startovat ve švýcarském Hittnau v závodu první kategorie ve třetím dílu seriálu EKZ cross.

Česká televize tentokrát nevysílá závody SP v přímém přenosu, ale na ČT sport mohou příznivci klání vidět večer ze záznamu - od 20:50 se vysílá závod žen, souboj mužů pak začíná ve 22:40.


< Zpět

close
detail