Aktuality

Informace ČSC ke krizovým opatřením platných od 1.3.2021

Vzhledem k častým dotazům týkajících se krizových opatření vyhlášených vládou ČR a platných od 1. 3. 2021 předává do hnutí Český svaz cyklistiky rekapitulaci opatření ve vztahu k provozování cyklistiky

Toi Toi Cup 2021 má své termíny

Nejprestižnější domácí cyklokrosový seriál Toi Toi Cup zná pro letošní rok 2021 místa a termíny závodů. Komise cyklokrosu na své schůzi 23. února schválila program seriálu. Všechny závody, až na malé Toi Toi Cupy, jsou zařazené do kategorie C2 kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a jsou vypsány pro kategorie muži, ženy, junioři a juniorky.

Nash byla opět zvolena do komise sportovců UCI

Češka Kateřina Nash a Francouz Steve Chainel byli zvoleni za cyklokros do komis sportovců Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Hlasování se uskutečnilo o uplynulém víkend v rámci mistrovství světa v cyklokrosu v belgickém Ostende. Členové jsou voleni na čtyřleté funkční období, které vstoupí v platnost na volitelném kongresu UCI v roce 2021, který se uskuteční v průběhu silničního mistrovství světa v Belgii a potrvá do další volebního kongresu v roce 2025.

Naruší někdo belgicko-nizozemskou nadvládu?

Následující víkend si nejlepší cyklokrosaři světa rozdělí medaile na 72. světovém šampionátu, který se jede v belgickém Ostende. Bohužel, chybět budou juniorské kategorie, tedy závody, v nichž jsme měli mít medailové ambice. Koronavirová pandemie však byla proti, a tak se pojedou pouze elitní kategorie a kategorie U23.

Nash opět kandiduje do komise sportovců UCI

Česká cyklokrosařka Kateřina Nash je opět kandidátkou do komise sportovců Mezinárodní cyklistické unie (UCI). „Svoji práci dělá svědomitě a je skvělou zástupkyní naší cyklistiky v tomto orgánu. I proto jsme ji opět navrhli na další funkční období,“ řekl předseda cyklokrosové komise ČSC Petr Balogh.

Štybar: „Závod si chci užít.“

Lepší zprávu si čeští příznivci cyklokrosu snad ani nemohli přít. Po sedmi letech bude na startovní čáře v belgickém Ostende naše krosová legenda Zdeněk Štybar. Naposledy startoval Štybar na MS v roce 2014 v Hoogerheide, kde získal své třetí elitní zlato. Kromě toho má ve své sbírce i dvě stříbra, dva tituly mistra světa kategorie U23 a dva bronzy z kategorie juniorů, sedmkrát vyhrál domácí šampionát, ale poslední roky se věnuje silnici a jen ojediněle startoval v cyklokrosu.

Cyklokrosový šampionát pojede Zdeněk Štybar

Jedno velice zajímavé jméno je mezi nominovanými českými cyklokrosaři pro letošní světový šampionát, který se uskuteční 30. a 31. ledna v belgickém Ostende. V dresu s českou trikolorou bude na startu i trojnásobný mistr světa z kategorie elite Zdeněk Štybar. Na mistrovství světa bude startovat po sedmileté pauze, naposledy jel v roce 2014 v Hoogerheide kde nenašel přemožitele.

Wout van Aert vyhrál SP v Overijse i celkově

Belgičan Wout van Aert na domácí trati v Overijse završil úspěšně své účinkování v letošním pětidílném seriálu Světového poháru. Vyhrál s naprosto přesvědčivým náskokem 1:03 před svým největším rivalem Mathie van der Poelem z Nizozemí a stejně bezpečně ovládl i celý seriál. Bronz bral dnes třetí ze silné trojky Thomas Pidcock z Bitánie a všichni ukázali, že by měli být největšími favority na světovém šampionátu.

Alvaradová vyhrála poslední díl SP

Závěrečný závod, pouze pětidílného seriálu Světového poháru, který se dnes jel na okruhu v Overijse, vyhrála Ceylin del Carmen Alvaradová a spolu s ní na stupně vítězek vystoupily její krajanka Lucinda Brandová, již před dnešním startem jistá vítězka celkového hodnocení a třetí dojela Manon Bakkerová. Z našich závodnic byla nejlepší Tereza Vaníčková na 45. místě, v kategorii závodnic U23 devatenáctá.

Sezona úspěšná i přes covidové problémy

Šampionátem v Jabkenicích, a nutno zdůraznit šampionátem úspěšným, skončila v sobotu domácí cyklokrosová sezona. Na mezinárodním poli by se měla uskutečnit ještě řada podniků, především světový šampionát v belgickém Ostende 30. a 31. ledna. To byl důvod položit několik otázek předsedovi cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petru Baloghovi.