Aktuality

TOI TOI Cup 2023 má definitivní podobu

Prestižní TOI TOI Cup 2023 zná svůj definitivní program. Je v něm celkem 11 závodů, přičemž čtyři z nich jsou "jen" malý TOI TOI Cup a sedm podniků je zařazeno do druhé kategorie kalendáře UCI. Domácí šampionát, který není součástí poháru, se uskuteční 14. ledna 2024 v Táboře.

Ulíbaný reportér České televize

Jak je vidět, mistrovství světa v cyklokrosu nemusí být jen o sportu. Na vlastní kůži to poznal v nizozemském Hoogerheide odkud si Ivan Mejtský odvezl velice zajímavý zážitek.

Ohlédnutí za sezonou 2022

Sestřih uplynulé sezóny 2022 - TOI TOI CUP

Soustředění v Táboře i Španělsku

Světový šampionát v nizozemském Hoogerheide (3.-5- února) již pomalu klepe na dveře a přípravy jezdců na tento vrcholný podnik vrcholí. Formu pochopitelně ladí i čeští reprezentanti, někteří pod vedením reprezentačního kouše Petra Kloučka, ostatní individuálně či se svými týmy.

Cyklokrosařů pojede na MS jedenadvacet

Celkem jedenadvacet českých jezdců bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, kde se bude bojovat o sedm sad medailí ve dnech 3.-5. února. Nejpočetnější zastoupení budeme mít v kategorii juniorů, kde pojede pětice jezdců, naopak ani jedna Češka nebude na startu elitního závodu žen.

O tituly se pojede příště v Táboře a Veselí nad Lužnicí

Po domácím šampionátu v Mladé Boleslavu rozhodla komise cyklokrosu ČSC o pořadateli šampionát mládeže pro příští sezonu. O medaile budou mládežnické kategorie bojovat poprvé ve Veselí nad Lužnicí ve dnech 9.-10. prosince 2023. Již dříve bylo rozhodnuto o pořadateli mistrovství pro kategorie elite a juniorů. Šampionát v roce 2024 se uskuteční druhý týden v lednu v Táboře.

Mistrovství republiky potřinácté v Mladé Boleslavi

Cyklistický oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, z.s. zve všechny fanouška a příznivce na dvaasedmdesáté mistrovství republiky v cyklokrosu. Na různých místech se v městě automobilů konalo nejvíce československých a českých šampionátů v historii tohoto sportu. Poprvé se šampionát uskutečnil v Mladé Boleslavi již v roce 1962, letos se pojede, tak jako v celé Evropě, v neděli 15. ledna.

Světový šampionát 2024 v Táboře má svoji hymnu a web

Za rok a 22 dní začne v Táboře světový cyklokrosový šampionát. Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat již počtvrté ve dnech 2. - 4. února 2024. Pořadatelé šampionátu dnes spustili nový web (www.mstabor2024.cz), prodej vstupenek a představili hymnu, kterou nazpíval v češtině a angličtině starosta města Tábora Štěpán Pavlík. To vše se novináři dozvěděli dnes v rámci tiskové konference věnované domácímu šampionátu, který se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi.

Mládež si rozdělila medaile na MČR v Rýmařově

TOI TOI Cup 2022 je již minulostí. Seriál dnes skončil desátým dílem v Rýmařově, kde o medaile bojovali jezdci mládežnických kategorií. Celkem bylo rozděleno šest sad medailí a nejlépe si vedli krosaři ADASTRA Cycling Teamu, Cycling Academy Tábor a Brilon Racing Team MB.

TOI TOI Cup ovládli Vaníček a Douděrová

Poslední závod letošního cyklokrosového TOI TOI Cupu v Rýmařově měnil pořadí v celkovém hodnocení seriálu jak v elitní kategorii mužů, tak žen. Oba dosud vedoucí jezdci Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) dnes na startu chyběli. Ťoupalík je již se svým týmem na soustředění ve Španělsku před nastávající silniční sezonou a Zemanovou na start nepustila viroza. Oba tak o celkový triumf v seriálu přišli. Mezi muži se na první místo dostal Šimon Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor), když mu k tomu stačilo dnešní čtvrté místo. Dokonce až desátá pozice posunula na celkové vítězství juniorku Kateřinu Douděrovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 70 |

Partneři

close
detail