Aktuality

Soustředění v Táboře i Španělsku

Světový šampionát v nizozemském Hoogerheide (3.-5- února) již pomalu klepe na dveře a přípravy jezdců na tento vrcholný podnik vrcholí. Formu pochopitelně ladí i čeští reprezentanti, někteří pod vedením reprezentačního kouše Petra Kloučka, ostatní individuálně či se svými týmy.

Cyklokrosařů pojede na MS jedenadvacet

Celkem jedenadvacet českých jezdců bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, kde se bude bojovat o sedm sad medailí ve dnech 3.-5. února. Nejpočetnější zastoupení budeme mít v kategorii juniorů, kde pojede pětice jezdců, naopak ani jedna Češka nebude na startu elitního závodu žen.

O tituly se pojede příště v Táboře a Veselí nad Lužnicí

Po domácím šampionátu v Mladé Boleslavu rozhodla komise cyklokrosu ČSC o pořadateli šampionát mládeže pro příští sezonu. O medaile budou mládežnické kategorie bojovat poprvé ve Veselí nad Lužnicí ve dnech 9.-10. prosince 2023. Již dříve bylo rozhodnuto o pořadateli mistrovství pro kategorie elite a juniorů. Šampionát v roce 2024 se uskuteční druhý týden v lednu v Táboře.

Mistrovství republiky potřinácté v Mladé Boleslavi

Cyklistický oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, z.s. zve všechny fanouška a příznivce na dvaasedmdesáté mistrovství republiky v cyklokrosu. Na různých místech se v městě automobilů konalo nejvíce československých a českých šampionátů v historii tohoto sportu. Poprvé se šampionát uskutečnil v Mladé Boleslavi již v roce 1962, letos se pojede, tak jako v celé Evropě, v neděli 15. ledna.

Světový šampionát 2024 v Táboře má svoji hymnu a web

Za rok a 22 dní začne v Táboře světový cyklokrosový šampionát. Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat již počtvrté ve dnech 2. - 4. února 2024. Pořadatelé šampionátu dnes spustili nový web (www.mstabor2024.cz), prodej vstupenek a představili hymnu, kterou nazpíval v češtině a angličtině starosta města Tábora Štěpán Pavlík. To vše se novináři dozvěděli dnes v rámci tiskové konference věnované domácímu šampionátu, který se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi.

Mládež si rozdělila medaile na MČR v Rýmařově

TOI TOI Cup 2022 je již minulostí. Seriál dnes skončil desátým dílem v Rýmařově, kde o medaile bojovali jezdci mládežnických kategorií. Celkem bylo rozděleno šest sad medailí a nejlépe si vedli krosaři ADASTRA Cycling Teamu, Cycling Academy Tábor a Brilon Racing Team MB.

TOI TOI Cup ovládli Vaníček a Douděrová

Poslední závod letošního cyklokrosového TOI TOI Cupu v Rýmařově měnil pořadí v celkovém hodnocení seriálu jak v elitní kategorii mužů, tak žen. Oba dosud vedoucí jezdci Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) dnes na startu chyběli. Ťoupalík je již se svým týmem na soustředění ve Španělsku před nastávající silniční sezonou a Zemanovou na start nepustila viroza. Oba tak o celkový triumf v seriálu přišli. Mezi muži se na první místo dostal Šimon Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor), když mu k tomu stačilo dnešní čtvrté místo. Dokonce až desátá pozice posunula na celkové vítězství juniorku Kateřinu Douděrovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

Bahnivá krosová sezona, servis Kärcher jede naplno

Cyklokros, to je jízda na kole v terénu. Někdy na suchých okruzích, v posledních letech ojediněle na sněhu, ale hlavně na blátě. A ta letošní je na bahno velmi výživná, ale to k tomu odvětví patří. A jízda na kole obalené bahnem je pro závodníky mnohem náročnější. Kolo je těžší a především mnohem častěji dochází k technickým problémům, prostě zabahněná přehazovačka rozhodně nefunguje tak dobře jako čistá.

Dva závodní dny TOI TOI Cupu v Rýmařově

Dva závodní dny čeká o víkendu českou cyklokrosaře v Rýmařově. Potřetí se zde uskuteční velký TOI TOI Cup s letos navíc i mistrovství republiky mládežnických kategorií. Nejprve v sobotu 10. prosince se pojede sedmý závod (mezinárodní závod UCI C2) pro kategorie muži, ženy a junioři a tím tento seriál vyvrcholí. A v neděli 11. prosince zakončí svoji domácí sezonu mládežnické kategorie devátým „malým“ TOI TOI Cupem a především budou žáci, žákyně, kadeti a kadetky bojovat o mistrovské tituly.

Po Fialovi další premiérové výhry: V Kolíně vítězí Vaníček a Dlasková

Dvě nová jména mezi vítězi závodů seriálu TOI TOI Cupu přinesl osmý závod, který se dnes jel na trati v Kolíně. Na nejvyšší stupeň se premiérově postavila Vanda Dlasková z celku Auto Škoda Mladá Boleslav a také Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor). Při absenci juniorského suveréna Václava Ježka se totéž podařilo Jakubu Kubovi z Dukly Praha.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 70 |

Partneři

close
detail