Aktuality

Štybar: „Závod si chci užít.“

Lepší zprávu si čeští příznivci cyklokrosu snad ani nemohli přít. Po sedmi letech bude na startovní čáře v belgickém Ostende naše krosová legenda Zdeněk Štybar. Naposledy startoval Štybar na MS v roce 2014 v Hoogerheide, kde získal své třetí elitní zlato. Kromě toho má ve své sbírce i dvě stříbra, dva tituly mistra světa kategorie U23 a dva bronzy z kategorie juniorů, sedmkrát vyhrál domácí šampionát, ale poslední roky se věnuje silnici a jen ojediněle startoval v cyklokrosu.

Cyklokrosový šampionát pojede Zdeněk Štybar

Jedno velice zajímavé jméno je mezi nominovanými českými cyklokrosaři pro letošní světový šampionát, který se uskuteční 30. a 31. ledna v belgickém Ostende. V dresu s českou trikolorou bude na startu i trojnásobný mistr světa z kategorie elite Zdeněk Štybar. Na mistrovství světa bude startovat po sedmileté pauze, naposledy jel v roce 2014 v Hoogerheide kde nenašel přemožitele.

Česká cyklokrosová sezóna 2020/2021 ve filmu

Agentura Cyklistika ve spolupráci s Českou televizí připravila film o české cyklokrosové sezóně 2020/2021.

Wout van Aert vyhrál SP v Overijse i celkově

Belgičan Wout van Aert na domácí trati v Overijse završil úspěšně své účinkování v letošním pětidílném seriálu Světového poháru. Vyhrál s naprosto přesvědčivým náskokem 1:03 před svým největším rivalem Mathie van der Poelem z Nizozemí a stejně bezpečně ovládl i celý seriál. Bronz bral dnes třetí ze silné trojky Thomas Pidcock z Bitánie a všichni ukázali, že by měli být největšími favority na světovém šampionátu.

Alvaradová vyhrála poslední díl SP

Závěrečný závod, pouze pětidílného seriálu Světového poháru, který se dnes jel na okruhu v Overijse, vyhrála Ceylin del Carmen Alvaradová a spolu s ní na stupně vítězek vystoupily její krajanka Lucinda Brandová, již před dnešním startem jistá vítězka celkového hodnocení a třetí dojela Manon Bakkerová. Z našich závodnic byla nejlepší Tereza Vaníčková na 45. místě, v kategorii závodnic U23 devatenáctá.

Junioři přišli i o mistrovství světa

Cyklokrosové mistrovství světa pro rok 2021, které se pojede 30. a 31. ledna v belgickém Ostende, bude pouze pro elitní kategorie a kategorie U23. Kvůli současné pandemii Covid-19 příslušné belgické orgány rozhodly, že se nepojedou závody juniorů a juniorek.

Sezona úspěšná i přes covidové problémy

Šampionátem v Jabkenicích, a nutno zdůraznit šampionátem úspěšným, skončila v sobotu domácí cyklokrosová sezona. Na mezinárodním poli by se měla uskutečnit ještě řada podniků, především světový šampionát v belgickém Ostende 30. a 31. ledna. To byl důvod položit několik otázek předsedovi cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petru Baloghovi.

Rozhovory po šampionátu v Jabkenicích

Domácí šampionát v Jabkenicích je již minulostí. S odstupem času je však rozhodně dobré se k němu vrátit videorozhovory se zlatými Michaelem Borošem a Pavlou Havlíkovou, ale také reprezentačním koučem Petrem Dlaskem a ředitelem šampionátu Radkem Benešem.

Boroš potvrdil roli favorita a má čtvrtý titul

Po roční pauze vystoupil na domácím cyklokrosovém šampionátu v Jabkenicích Michael Boroš z ČEZ Cyklo teamu Tábor na nejvyšší stupeň a vybojoval svůj již čtvrtý titul. Spolu s ním brali medaile stříbrný Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a třetí Josef Jelínek (Cyklostar Trek Pirelli). Nejlepší z jezdů kategorie U23 byl celkově čtvrtý Jakub Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav).

Havlíková obhájila a má rekordní osmý titul

Nestárnoucí Pavla Havlíková opět kralovala domácímu cyklokrosovému šampionátu. Ten se poprvé v sedmdesátileté historii jel na okruhu ve středočeských Jabkenicích. Havlíková, poprvé jedoucí v novém dresu celku LAWI junior team, vybojovala svůj již osmý mistrovský titul a osamostatnila se tak na čele medailového pořadí, když dosud se sedmi tituly o vedení dělila s Radomírem Šimůnkem starším a Zdeňkem Štybarem.