Aktuality

Petr Klouček se vrací, bude šéftrenérem

K české cyklokrosové reprezentaci se po více jak desetileté přestávce vrací nejúspěšnější trenér historie Petr Klouček. Čtyřiašedesátiletý odborník od 1. dubna bude zastávat funkci šéftrenéra a trenérský tým spolu s ním budou tvořit Petr Dlask v pozici trenéra a Michal Bednář jako asistent.

Simona Davídková je druhou mezinárodní rozhodčí

Po Karlu Kaňkovi má český sbor rozhodčích svého druhého zástupce s klasifikací pro UCI cyklokros. Tuto kvalifikaci získala Simona Davídková. A oba tak mohou pokračovat v práci Miroslava Janouta, uznávaného mezinárodního arbitra, který však pro svůj věk již řady rozhodčích musel opustit.

Informace ČSC ke krizovým opatřením platných od 1.3.2021

Vzhledem k častým dotazům týkajících se krizových opatření vyhlášených vládou ČR a platných od 1. 3. 2021 předává do hnutí Český svaz cyklistiky rekapitulaci opatření ve vztahu k provozování cyklistiky

Toi Toi Cup 2021 má své termíny

Nejprestižnější domácí cyklokrosový seriál Toi Toi Cup zná pro letošní rok 2021 místa a termíny závodů. Komise cyklokrosu na své schůzi 23. února schválila program seriálu. Všechny závody, až na malé Toi Toi Cupy, jsou zařazené do kategorie C2 kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a jsou vypsány pro kategorie muži, ženy, junioři a juniorky.

Nash byla opět zvolena do komise sportovců UCI

Češka Kateřina Nash a Francouz Steve Chainel byli zvoleni za cyklokros do komis sportovců Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Hlasování se uskutečnilo o uplynulém víkend v rámci mistrovství světa v cyklokrosu v belgickém Ostende. Členové jsou voleni na čtyřleté funkční období, které vstoupí v platnost na volitelném kongresu UCI v roce 2021, který se uskuteční v průběhu silničního mistrovství světa v Belgii a potrvá do další volebního kongresu v roce 2025.

Všichni se shodují – trať je těžká a spravedlivá

Již zítra si elitní ženy a jezdci kategorie U23 rozdělí dvě první sady medailí na 72. světovém šampionátu  v cyklokrosu. A po dnešním tréninku se všichni shodují: trať je hodně těžká a spravedlivá. Nic jiného ani o belgického okruhu v Ostende, kde je navíc hodně písku, očekávat nemohli.

Naruší někdo belgicko-nizozemskou nadvládu?

Následující víkend si nejlepší cyklokrosaři světa rozdělí medaile na 72. světovém šampionátu, který se jede v belgickém Ostende. Bohužel, chybět budou juniorské kategorie, tedy závody, v nichž jsme měli mít medailové ambice. Koronavirová pandemie však byla proti, a tak se pojedou pouze elitní kategorie a kategorie U23.

Dlask: „Největší šance mají jezdci kategorie U23“

Dlouho byl vrchol cyklokrosové sezony, mistrovství světa v belgickém Ostende, nejistý. Až v úterý dopoledne organizátoři po dlouhém vyjednávání s místními úřady, které silně znepokojoval to, že se v Oostende objevil nový jihoafrický typ koronaviru, oznámili, že se pojede. Ovšem ještě za přísnějších opatření než byla stanovena do té doby.

Boroš: V Ostende chci sezonu určitě vylepšit

Na domácích tratích osmadvacetiletý Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor kraloval. Naprosto suverénně vyhrál seriál Toi Toi Cupu, v Jabkenicích vybojoval čtvrtý domácí titul, ale na mezinárodní scéně zůstal hodně za očekáváním, ani jednou neskončil v závodech Světového poháru v první dvacítce. Na mistrovství světa debutoval jako junior v roce 2009 v Hoogerheide, potom chyběl jen jednou v roce 2012 v Koksijde a v Ostende pojede světový šampionát podvanácté.