Česky English

Petr Marek se znovu uchází o post prezidenta

Ve čtvrtek 17. ledna je na programu volební konference Českého svazu cyklistiky, kde proběhne i volba prezidenta. Jediným kandidátem na tento post je Petr Marek, který má za sebou první rok ve funkci. „Sám nevím, jestli to je dobře nebo špatně,“ přiznal.

Před rokem jste prohlásil, že to nejdřív zkusíte a pak se uvidí. Znamená to, že máte chuť pokračovat?

Ano, ještě bych chtěl vydržet alespoň jedno funkční období, které je na pět let, abych pomohl zlepšit image české cyklistiky. Zatímco většina jednotlivých disciplín šlape, někdo to dost skřípe. Hlavně silniční cyklistika má značné rezervy, zejména v domácí pohárové soutěži.

Jaké si kladete cíle?

Chtěl bych, aby se česká cyklistika vrátila na dřívější pozice a navázala na olympijské medailové úspěchy.

Můžete naznačit některé konkrétní kroky?

Výraznou podporu potřebují především dráhaři. Nemají prakticky kde kvalitně trénovat. Dráha v Motole a Brně neodpovídají požadavkům doby, nelze tu pořádat světové soutěže. Proto potřebujeme vybudovat kryté dráhy, ty současné jsou totiž už staré a nevyhovují ani rozměrově. Chtěl bych pozvednout marketing svazu a oslovit další partnery pro jednotlivé disciplíny.

Poslední dobou vás často vidíme na cyklokrosových tiskovkách. Jaký vlastně máte k cyklokrosu vztah?

Sice jsem zakládal horská kola v České republice, ale k cyklokrosu mám vřelý vztah. Navíc pocházím z Kolína, chodil jsem se často dívat na Fišeru a Šimůnka.

Předseda cyklokrosvé komise Petr Balogh prohlásil, že vidí velké změny v řízení ČSC a bude pro vás hlasovat. Co říkáte této podpoře?

Jsem samozřejmě rád, ale je to velmi zavazující. V případě, že budu zvolen, tak udělám maximum pro rozvoj české cyklistiky.

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail