Česky English

„Beny“ zrekonstruoval šestnáct Kubínových schodů

Druhou lednovou sobotu se budou v Holých Vrších rozdělovat tituly v ženské a mužské kategorii.

Pikantní souboj o osmašedesátý titul ve společné kategorii mužů Elite a U23 okoření účast trojnásobného mistra světa Zdeňka Štybara.

Holé Vrchy hostí v sobotu účastníky závěrečného závodu letošní sezony. Na nejtěžší trati u nás se bude bojovat o dva tituly v ženské a mužské kategorii, nejlepší třiadvacítkáři budou oceněni sadou medailí. Cyklokrosaři pojedou díky největšímu převýšení obávaný český Koppenberg už po pětapadesáté.

„Holé Vrchy byly vždy těžké a těžké budou. Tuto letitou tradici udržujeme a počasí nám v tom může jenom pomoci. Ale chceme být i trošku moderní a jít s trendy,“ říká s pověstným humorem stavitel trati Radek Beneš „Beny“.

Zdejší trať měří 2600 metrů, při jednom okruhu se nastoupá 85 výškových metrů. Svah, který protíná šestnáct Kubínových schodů, má v nejprudším místě sklon 39,3%. „Start a cíl se opět podařilo vrátit na hlavní silnici, což je jediný asfaltový ůsek na trati. Většina okruhu je vedena ovocnými sady s travnatým povrchem, který celoročně udržuje stádo ovcí. Takže ucpání vodítek přehazovačky nehrozí,“ uklidnil Radek Beneš „Beny“ všechny přihlášené krosaře.

O svých vychytávkách má dlouho jasno a dokáže je realizovat. „Přemýšlím o všem. Proto když už se najde rovinka, použiju ji jako úsek do tahu. Zatáčky stavím otevřenější a jezdivější. Ať to bolí, ale ať to má grády,“ libuje si.
Samozřejmě divacká lahůdka v podobě Kubínových schodů nesmí chybět. „Letos prošly rekonstrukcí. Atraktivní byl loni i úsek v horním sadu, kde jsem šikovně využil odkloněný svah jako klopenou zatáčku. Tím vznikla velice zajímavá podívaná. A letos bude zase,“ slibuje Beny a dodává: „Ale co vám budu dále vyprávět. Zkrátka a dobře, v sobotu doražte a uvidíte sami!“

Pojede se nejen o tituly a medaile, ale i o body a peníze. Body do světového ratingu si připíše desítka nejlepších - Vítěz bere 100, druhý 60, atd. 40, 30, 25, 20, 15, 10, 5 a desátý 3 body. První dvacítka nejlepších v obou kategoriích si rozdělí 35 300 korun. Vítěz si přilepší o 8 tis., druhý 4 100 korun a třetí 2 700 korun. Od 14. do 20. místa jsou price money stejné - 600 korun.

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail