Česky English

Petr Dlask: „Je škoda, že to bude jenom hodinový závod“

Pravidelným návštěvníkem mistrovské trati na Holých Vrších je v posledních dnech i reprezentační trenér Petr Dlask, který pozorně sleduje veškeré kandidáty na reprezentační dres.

Když se řeknou Holé Vrchy, co se vám okamžitě vybaví?
Strašně těžký závod. Vyhrál jsem tady nějaký pohárový závod, navíc jsem tady s cyklokrosem začínal v jednadevadesátém roce u pana Kubína. Když má člověk super nohy, tak není co řešit. Ale taky jsem se tady několikrát doslova protrápil.

Ve čtvrtek jste byl na prohlídce trati, jak vypadá?
Na Holých Vrších jsme bez sněhu, teplota byla kolem dvou stupňů. V jedné části je trať vyfoukaná a dokonce suchá. Nahoře je to naopak uklouzané a vlhké. Přes noc má mrznout, možná i napadne trochu sněhu. Doufám, že to zůstane bez sněhu.

Komu by měla trať vyhovovat?
Bude záležet na počasí. Pokud bude podklad blátivější, mohlo by to vyhovovat Nesvadbovi, ale i Borošovi. Když to bude sušší, tak bude mít výhodu Štybar. Ten by zase potřeboval delší roviny, kde by uplatnil své přednosti. Překvapit může i Paprstka, který tu zajel pár dobrých závodů. Bylo by velké překvapení, kdyby se prosadil někdo další.

Honza Nesvadba se stal ve čtvrtek ráno otcem. Narození dcery pro něj musí být výrazná vzpruha a povolený doping…
Když jsem ho viděl, jak mu to chutná, tak věřím, že se bude rvát o nejlepší výsledek. Ale i druhé místo by pro něj bylo vítězství.

Už máte jasno o nominaci na zbývající dva Světové poháry a následující mistrovství světa?
Definitivní nominace padne až po mistrovství republiky.

Kdo patří k favoritkám ženského závodu?
Tou největší je obhájkyně titulu Pavla Havlíková, i když záleží, jakou ukáže kondici. V lepším světle se v posledních závodech prezentovala Jana Czeczinkarová. O třetí místo tipuji boj mezi Štěpánovou, Ungermanovou a Mišoňovou. Výhodu budou mít lehké váhy.

Na co se nejvíc těšíte?
Na skvělou diváckou kulisu a natěšené závodníky. Když jsem ve čtvrtek obcházel trať, tak jsem si v duchu říkal, že je škoda, že to bude jenom hodinový závod. Samotný šampionát díky účasti Štybyho přitahuje větší zájem médií, ale i diváků.

Nemáte chuť ještě sednout na kole a zazávodit si?
Chuť by byla, ale už není ideální zdraví.


Text: Petr Hofbauer
Fotky: Jaroslav Svoboda, Petr Dlask


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail