Česky English

Národní šampionáty v ostatních zemích

Ačkoli se v některých zemích odjely mistrovské závody už v prosinci, tak v převážné většině států je hlavním termínem druhý víkend v lednu. Účelem tohoto článku není úplný výčet všech výsledků v jednotlivých kategoriích, ale spíš se zaměříme na to, co nás především zaujalo ve vybraných elitních.

Z těch prosincových jmenujme USA a Slovensko. V Americe v kategorii žen elite vybojovala mistrovský dres popatnácté v řadě Katie Compton (40).

Na Slovensku v mužích se strhla bitva o prvenství mezi zástupci mladoboleslavské Auto Škody a kolínského Expres CZ Scott, tedy Ondrejem Glajzou, který udolal Matěje Ulíka až v závěrečných stovkách metrů.

Samozřejmě, že nás opět nejvíce zajímala Belgie. V ženách elite v sobotu triumfovala podesáté v řade Sanne Cant. Dnes v mužích elite porazil Toon Aerts mírně favorizovaného obhájce titulu Wouta van Aerta. Třetí skončil Michael Vanthourenhout. Podmínky v Kruibeke panovaly možná náročnější než u nás na Holých Vrších – pršelo a trať byla ještě blátivější a tím běhavější. A atmosféra i přes pro diváky nepříznivé počasí? Již v týdnu hlásil pořadatel 10.000 prodaných lístků...

V Nizozemí vyhrál popáté v řadě Mathieu van der Poel před Larsem van der Haarem a Corne van Kesselem. V ženách zvítězila Lucinda Brand před Marianne Vos a Maud Kaptheijns. Mistryně Evropy Annemarie Worst dojela až šestá.

Italskou šampionkou se podesáté v řadě stala Eva Lechner, v mužích vyhrál Gioele Bertolini.

Zajímavá událost byla k vidění v Německu v závodě žen. Legendární Hanka Kupfernagel (45 let) si dva a půl roku po skončení kariéry před Vánoci zažádala o licenci a v oblíbeném Kleinmachnově dojela pro stříbro za obhájkyní prvenství Elisabeth Brandau. V mužích také obhájil Marcel Meisen.

Ve Velké Británii zlato vybojovali Tom Pidcock a Nikki Brammeier.

Oficiální výsledky na stránkách UCI - www.uci.org/cyclo-cross/results

 

(mbj)


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail