Česky English

Hekele potrestán patnáctidenním zákazem činnosti

Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky řešila případ cyklokrosaře Emila Hekeleho, který na mistrovství České republiky v Holých Vrších v televizním rozhovoru poškodil dobré jméno Českého svazu cyklistiky a cyklistického sportu.

Disciplinární řízení bylo zahájeno na základě jeho výroků po diskvalifikaci jezdce na mistrovství České republiky v Holých Vrších 12. ledna, které vyřkl do televizních kamer a následně a výrokem uvedeným v rozhovoru zveřejněném na zpravodajském serveru aktualne.cz dne 14. ledna. Těmito výroky poškodil dobré jméno Českého svazu cyklistiky a cyklistického sportu, čímž se dopustil přestupku dle disciplinárního řádu, za což podle čl. 2.01 disciplinárního řádu mu DK uložila trest zastavení činnosti v délce patnácti kalendářních dnů.

„Mé výroky, jež jsou předmětem dnešního jednání, jsem vyřkl ve sportovních emocích a zvolil jsem nevhodná slova. Došlo k tomu tím, že se jednalo o závod, na který jsem se hodně připravoval, a proto ty emoce byly silnější. Rozhodčímu závodu a to jak hlavnímu, tak i depovému jsem se omluvil a ti moji omluvu přijali. Uvádím, že svoji omluvu zveřejněnou v mém vyjádření poskytnutém sdělovacím prostředkům jsem vnímal i jako omluvu vedení cyklokrosu. Byť mám na některé v cyklokrosovém dění jiný názor, měl jsem volit jiná slova. Svého jednání lituji a pokusím se mu v budoucnu vyvarovat. To je vše, co chci k věci uvést. Na dotaz předsedy komise uvádím, že v nejbližších třiceti dnech nemám v plánu jet žádný závod," řekl Emil Hekele, který se vzdal práva na odůvodnění rozhodnutí, jakož i práva na odvolání proti tomuto rozhodnutí.


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail