T. Kopecký: „Všechno je nové a náročné. Musím si zvyknout“

Na letošním mistrovství světa v Dánsku obsadil prvoročák Tomáš Kopecký v kategorii U23 vynikající čtvrté místo. Proto by chtěl letos v závodech této kategorie atakovat medailové pozice. Jenže ne všechno se daří podle svých představ. Tomáš začal studovat v belgickém Mechelenu, navíc ho trápí záda.

Tomáš Kopecký se představil v Mladé Boleslavi. Jeho naděje na dobrý výsledek zhatil pád v prvním kole, kdy na lídra závodu ztrácel přes minutu a půl a byl beznadějně poslední. Nakonec to vytáhnul alespoň na konečné 23. místo.

Jaké jsou vaše letošní plány a cíle?

Přes léto jsem udělal v tréninku určitý pokrok. Jenže první tři závody letošní sezony mi nevyšly podle představ. Ale je teprve začátek sezony, takže nemá cenu být zbytečně nervózní. Myslím si, že mám na to, atakovat ve velkých závodech bednu. Dokázal jsem to už jako prvoročák čtvrtým místem na mistrovství světa v Dánsku. Proto věřím, že je to reálné.

Myslíte si, že za nepovedenýcm startem do letošní sezony jsou i vaše zdravotní problémy?

Pokaždé na začátku sezony bojuji s bolestí zad. Proto mi chvilku trvá, než se dostanu do potřebného závodního tempa. Letos se mi to zdá o něco horší.

Jak to chcete řešit?

Chodím k fyzioterapeutovi a dělám speciální cviky. Doufám, že to bude lepší.

Kvůli škole jste se přestěhoval. Nemá na to vliv i tato změna?

Je pravda, že mi přibyly menší starosti. Bydlím v Mechelenu, cestuji domů asi hodinu a půl. Žiju u známých, nemohu si stěžovat. Ale není to jako doma.

Prozradíte, co studujete?

Studuji fyzioterapii. Doufám, že v budoucnu si jednou poradím sám.

Jaký máte denní režim?

Ze školy se vracím v šest, od sedmi sedím na trenažéru, pak se za dvě hodiny najím a hurá do postele. A další den to samé. Je to všechno nové a dost náročné, musím si zvyknout.

Text -peh-, foto -jsp-

 


< Zpět

Partneři

close
detail