Pohárové klání pokračuje v sobotu v Hlinsku

Druhou zastávkou letošního ročníku Toi Toi Cupu bude první říjnovou sobotu tradiční destinace Hlinsko. Závody šesti věkových kategorií jsou zařazeny do kategorie C2.

Letošní ročník Toi Toi Cupu pokračuje sobotním pohárovým kláním v Hlinsku v okolí sportovního areálu Olšinky. Tradiční místo národního poháru nabídne cyklokrosařům stejnou trať jako loni. S jedinou změnou nás seznámil ředitel závodů Leoš Chvojka: „Trať je stejná jako loni, akorát jsme na poslední chvíli posunuli depo. Místo parku bude už ke konci sportovního areálu u tenisových kurtů. To znamená, že to letos budou mechanici mít do druhého depa pár kroků navíc.“

Obytné vozy a karavany musí parkovat výhradně za pivovarem Hlinsko, osobní vozy v přilehlých ulicích poblíž závodiště.

Předpověd počasí naznačuje, že bude panovat podzimní podnebí. Sychravo a mokro, takže typicky cyklokrosové. „Ještě v týdnu bylo krásně slunečně. Ale dneska už od rána prší. Ani předpověď na sobotu není moc optimistická, takže bude mokro,“ popisuje ředitel závodů Leoš Chvojka.

Ve startovní listině kategorie muřů Elite bude i tentokrát scházet zástupce domácích barev KC Hlinsko Daniel Mayer, který je i nadále nemocen. Naopak po úvodní absenci by se měl na startu objevit už tradiční účastník Polák Marek Konwa.

Dojde i k zajímavému duelu bratrů Ťoupalíků – staršího Adama a prvoročáka třiadvacítkáře, který se nedávno představil na silničním mistrovství světa v Yorkshiru. Velkou neznámou bude start Rusa Ivana Shalakhova, který v létě naskočil u nás do několika závodů horských kol.

Zatímco belgičtí třiadvacítkáři Jarno Liessens a Seppe Rombouts mohou překvapit, jejich krajan Braam Merlier bude patřit k favoritům. Během uplynulého víkendu skončil v Mladé Boleslavi šestý a v Popradu čtvrtý. Svůj pobyt v Čechách si ještě o týden prodloužil (z Popradu přicestostoval do Hlinska, kde se od pondělí připravuje), když se představí nejen v Hlinsku, ale i ve slovenské Rakové. O vítězství a medailové pozice by se měli poprat tradiční jména – trio Michael Boroš, Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka.

V závodě žen je jednoznačnou favoritkou Nizozemka Geerte Hoeke. V Mladé Boleslavi skončila druhá a v Popradu dokonce zvítězila. Boj o další dvě místa bude otevřený, kandidátek je několik. Návrat hlásí Pavla Havlíková, která studijním povinnostem v úvodním závodě absentovala. Šanci na bednu má i Tereza Vaníčková, která sedmým místem v Boleslavi příjemně překvapila. Naopak hodně zabrat budou muset další reprezentantky, které v prvním závodě výrazně zaostaly.

Zajímavou konfrontaci nabídne i závod juniorů. O vítězství se zřejmě popere dvojice provoročáků Fiala a Jindřich, kteří byli v Boleslavi hodně vidět, ale i o rok starší Šulc a v Boleslavi z našich nejlepší Zatloukal. Svoji cyklokrosovou formu si vyzkouší i Pavel Bittner, který ke konci září reprezentoval na silničním světovém šampionátu v anglickém Yorkshiru.

Neméně dramatické boje jistě budou i v dalších věkových kategoriích, proto by fanoušci cyklorosu v Hlinsku rozhodně neměli chybět!

Startovní listina

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

Partneři

close
detail