V sobotu se pojede nejen o body, ale i nominaci na SP

V sobotu v Holých Vrších se nepojede jen o pohárové body, ale ve hře je i nominace na Světový pohár v Bernu.

 

Reprezentační kouč Petr Dlask nominuje společně s cyklokrosovou komisí po sobotním závodě v Holých Vrších kandidáty reprezentace, kteří pojedou příští neděli třetí závod Světového poháru ve švýcarském Bernu. „Jezdci musí splňovat nejen nominační kritéria, ale prokázat i stabilní výkonnost,“ říká reprezentační trenér.

Nominační kritéria hovoří jasně. Prvním důležitým kritériem je světový rating - tři nejlepší závodníci z aktuálního průběžného pořadí žebříčku UCI (do 50. místa), to se týká kategorie mužů a žen. V kategorii juniorů a mužů U23 musí nominovaní splňovat podmínku být od druhého závodu aktuálního průběžného pořadí SP mezi dvěma nejlepšími českými reprezentanty.

Druhým kritériem je podmínka být nejlepším závodníkem z aktuálního průběžného pořadí žebříčku TOI TOI Cupu 2019 (mimo kategorii žen). O dalších nominovaných pak rozhoduje cyklokrosová komise, která předkládá své návrhy ke schválení prezidiu ČSC.

Velkou motivací pro české cyklokrosaře je i účast na Světovém poháru v Táboře, který je na programu v sobotu 16. listopadu. V kategorii juniorů a jezdců do 23 let může pořadatelská země nastoupit i s šestičlenným B týmem.

 

Startovní listina Holé Vrchy

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail