Zajímavosti z Holých Vrchů

Sobotní závody v Holých Vrších přinesly zajímavé boje, ale i další zajímavosti ze zákulisí.

Svoji neporazitelnost si po třetím závodě stále drží kadetka Kateřina Hladíková. Druhý pohárový triumf si připsal žák Jan Faltýnek, naopak poprvé se radoval kadet Daniel Mráz. Kategorii juniorů i nadále kraluje Jan Zatloukal, který podlehl v Mladé Boleslavi pouze Belgičanu Belmansovi. Letos poprvé se radovali i Pavla Havlíková a Michael Boroš.

Bradka půjde dolů

Premiérové cyklokrosové vítězství si v sobotu připsal kadet Daniel Mráz. Upřímnou radost z výhry měl nejen samotný jezdec, ale i oba rodiče, kteří svého syna na závody pravidelně doprovází. Navíc Danielovo prvenství znamenalo cenné body do pohárové soutěže, ale i vyhranou sázku s otcem. „Nechal si narůst bradku, kterou sundá jedině v případě, až vyhraju,“ prozradil šťastný vítěz.

 

Beny ukázal historickou krosku

Stavitel trati v Holých Vrších Radek Beny Beneš vystavoval v dějišti závodu svého historického krasavce. Pochlubil se nám, jak k němu přišel. „Kolo jsem našel u kamaráda Petra Nového, který mi ho daroval. Teprve potom jsem se dopátral, že je to reprezentační kroska z roku 1974. Sehnal jsem původní komponenty a pak nechal kolo zrenovovat podle obrázku. Teď s ním jezdím po krosech nebo občas i nějakou klasiku. Jednou bych na něm chtěl jet závod pro podobné nadšence v Itálii v dobovém oblečení a svými veterány.“

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail