Ve Slaném budou nové schody s lepší reklamou

Seriál Toi Toi Cup se přehoupl do své druhé poloviny. V den státního svátku v pondělí 28. října je na programu čtvrtý závod letošního ročníku ve Slaném.

Závod, který je zařazen do kategorie C1, se pojede na slavném plochodrážním stadionu a navíc i v místě generálního partnera firmy po kterém je pojmenován cyklokrosový seriál TOI TOI CUP.

Trať ve Slaném se jezdí již tradičně na plochodrážním stadionu a jeho blízkém okolí. Proti loňsku doznala jen drobným změn. „Trať jsme malinko pozměnili, když jsme vypustili první schody hned vedle tribuny. Betonové schody už byly rozbité a po příjezdu balíku se to na nich hned v prvním kole tradičně zašpuntovalo. Proto jsme nechtěli zbytečně riskovat. Místo nich jsme přidali dvě smyčky. Myslím, že díky tomu bude závod daleko zajímavější, ale i plynulejší,“ říká stavitel trati František Tichý.

Louka a sjezd za stadionem zůstávají beze změn, nechybí ani tradiční dvoje umělé překážky za druhým depem, cyklokrosaři musí překonat nadjezd a podjezd.

Obávaným místem na trati jsou zdejší schody. Třináct strmých schodů dá zabrat všem závodníkům. „Schody jsme upravili trochu lepší reklamou a navíc jsme i vystužili jejich hrany. Tím to bude pro závodníky podstatně snadnější,“ pousmívá se stavitel trati František Tichý. Mládežnické kategorie se schodům ale vyhnou, když je objedou.

Slánští pořadatelé rozhodně nezahálejí a nic nepodceňují. S přípravami začali již před měsícem. „O víkendu nám pomáhalo patnáct žáků místního gymnázia, k dispozici jsme měli dalších patnáct brigádníků. V sobotu budeme už jen dolaďovat, když postavíme poslední plůtky,“ prozradil František Tichý.

Počasí ve Slaném bývá dost proměnlivé. Není výjimkou, kdy se tu jezdilo v krátkém trikotu a prášilo se, nebo panovaly vysoké mrazy s blátivým podkladem.

Pamětníci určitě nezapomenou kruté podmínky na mistrovství republiky v roce 2015, kdy tu slavil premiérový titul v kategorii mužů Elite Adam Ťoupalík a stal se nejmladším šampiónem.

„Letos by pršet nemělo. Déšť by stejně nevadil. Dráha se stejně kropí, protože hodně tvrdá. Ale nejhorší je u nás vítr. Loni jsme kvůli němu museli trať třikrát přemotat,“ zavzpomínal František Tichý.

Podobně jako v předchozích ročnících nebude ve Slaném chybět před startem kategorie mužů Elite vystoupení mažoretek, které dokonale navodí slavnostní sváteční atmosféru.

Program závodů:

9:45 hodin kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin žáci (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin kadeti

12:00 hodin junioři C1

13:00 hodin muži (muži Elite + muži U23) C1

14:30 hodin ženy (ženy Elite + ženy U23 + juniorky) C1

-peh-, foto ft

 


< Zpět

Partneři

close
detail