TOI TOI Cykloklub Slaný bude fandit domácím krosařům

Na start pondělního závodu ve Slaném se připravují i dva zástupci domácího TOI TOI Cykloklubu Slaný – Lukáš Smola a Robert Hula.

V nabité startovní listině čtvrtého závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu nebudou chybět ani dva jezdci z pořádajícího klubu TOI TOI Cykloklub Slaný. Lukáš Smola a Robert Hula se představí v závodě kategorie mužů Elite.

Sedmadvacetiletý Lukáš Smola je po třech odjetých závodech letošního ročníku Toi Toi Cupu se sedmdesáti body na průběžném dvacátém místě, když nejlepšího letošního výsledku dosáhl v Hlinsku, kde dojel třiadvacátý. Jeho nejlepším výsledkem je loňské devatenácté místo v Jabkenicích, na letošním mistrovství republiky v Holých Vrších je šestnácté místo.

Devatenáctiletý Robert Hula je s třiadevadesáti body zatím na průběžném patnáctém místě celkového hodnocení Toi Toi Cupu. Zatímco loni byl nejlépe patnáctý v Hlinsku a na letošním mistrovství republiky v Holých Vrších osmnáctý, tak letos si svůj nejlepší výsledek vylepšil. Třinácté místo mu zajistilo premiérovou nominaci do reprezentačního dresu, když se představil v kategorii jezdců do 23 let na Světovém poháru v Bernu.

„Lukáš Smola je snaživý a strašně poctivý kluk, cyklokrosu dává hodně. I když zatím jezdí bez výraznějších výsledků, věřím, že když bude trpělivý, tak se rozjede a výsledky přijdou,“ charakterizoval svého svěřence trenér František Tichý.

„Štikou letošní sezony je Robert Hula, který po letošním přestupu do Slaného značně pookřál a šel výkonnostně hodně nahoru. Věřím, že ještě neřekl poslední slovo. Kluci společně trénují, díky tomu je to víc baví a dobře se vzájemně doplňují,“ pochválil oba cyklokrosaře trenér František Tichý.

Již v pondělí uvidíme, jak se oba domácí borci dokáží prosadit v náročné zahraniční konkurenci a jestli využijí výhodu domácího prostředí.

-peh-, foto archiv Cykloklub Slaný


< Zpět

Partneři

close
detail