Do Slaného dorazí silná konkurence ze zahraničí

Pondělní závod kategorie C1 ve Slaném přilákal na start nejen domácí špičku, ale i jezdce ze zahraničí. V kategorii žen se představí devět jezdkyň a jedenáct mužů první světové stovky.

Loňské prvenství ve Slaném bude obhajovat Pavla Havlíková, mezi muži bude loňský vítěz Jim Aernouts chybět. Zatímco mezi ženami se v závodě kategorie C1 loni zvítězily Pavla Havlíková (Slaný) a Jana Czeczinkarová (Kolín), v kategorii mužů se naposledy z vítězství radoval Michael Boroš v Táboře v roce 2016.

Kdo porazí Pavlu Havlíkovou?

V kategorii žen je jasnou favoritkou Pavla Havlíková. Největší soupečkou jí bude Rakušanka Nadja Heigl, která se zlepšuje každým závodem. O tom svědčí její patnácté místo na Světovém poháru v Bernu (Pavla dojela třiadvacátá). Boj o třetí místo bude otevřený, kandidátek je několik. Stabilní formu v posledních závodech prokatuje táborská Tereza Švihálková, př ekvapit mohou Elizabeth Ungermanová, Nikola Bajgerová nebo Slovenka Janka Keseg Števková a Estonka Mari-Liis Mottus.

Budou se už konečně radovat naši?

Naopak závod mužů slibuje podstatně vyrovnanější a dramtičtejší průběh. Na start závodu se postaví jedenáct cyklokrosařů první světové stovky. Poslední české vítězství v závodě kategorie C1 je už hodně vousaté, naposledy to dokázal v roce 2016 na „domácí“ trati v Táboře Michael Boroš. Ten je také nejvýše ve světovém ratingu, když drží sedmnácté místo. Jenže silní budou Belgičané Baestaens a Loockx, Francouz Chainel (20. SP v Bernu) a Švýcar Wildhaber. Pokud se vzepnou k nadlidskému výkonu naši Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, tak také mají šanci vyhrát.

Zatloukal doma dominuje

Závod juniorů má jasného favorita, domácí jedničkou je Jan Zatloukal. Ze tří letošních startů v Toi Toi Cupu má na kontě dvě prvenství a druhé místo z Mladé Boleslavi, kde ho dokázal porazit pouze Belgičan Belmans. Svoje kvality chtěl potvrdit i na Světovém poháru v Bernu, ale sám čekal rozhodně víc, než jedenácté místo. O další místa se poperou tradiční soupeři – Bittner, Šulc, Fiala a Jindřich.

 

Pořadí podle světového žebříčku

Ženy Elite

23 Pavla Havlíková

24 Nadja Heigl (Rak.)

59 Nikola Bajgerová

62 Elizabeth Ungermanová

71 Janka Keseg Števková (Slovensko)

73 Mari-Liis Mottus (Est.)

88 Kamila Janů

92 Aniek Van Alphen (Niz.)

95 Tereza Švihálková

131 Zuzanna Krzystala (Pol.)

151 Tatiana Jaseková (Slovensko)

264 Anne Terpstra (Niz.)

 

Muži Elite

17 Michael Boroš

25 Vincent Baestaens (Bel.)

32 Lander Loockx (Bel.)

33 Steve Chainel (Fran.)

35 Tomáš Paprstka

39 Jan Nesvadba

99 Josef Jelínek

42 Stan Godrie (Niz.)

54 Marcel Wildhaber (Švýc.)

83 Nicolas Samparisi (Ita.)

97 Mickael Crispin (Fra)

145 Bartosz Mikler (Pol.)

154 Arne Vrachten (Bel.)

158 Lorenzo Samparisi (Ita.)

212 Giani Siebens (Bel.)

244 Frederik Hähnel (Něm.)

256 Jelle Camps (Bel.)

 

Jak to vidí televizní expert

Se svými tipy se svěřil televizní expert Zdeněk Mlynář, který okomentoval všechny tři závody kategorie C1.

Kategorie muži

Pořadí na stupních vítězů bude Baestaens, Boroš a Nesvadba. Boroš je podle výkonnosti z našich nejlepší, ale ještě mu něco chybí, aby Belgičana porazil.

Kategorie ženy

Vyhraje Havlíková. Druhá bude Heigl, je to asi její maximum a navíc neumí moc vyhrávat. Boj o bronz bude otevřený. Švihálková by potřebovala spíš těžší trať, proto si myslím, že se rozhodne mezi Ungermanovou a Vaníčkovou.

Kategorie junioři

O vítězství si to rozdají Zatloukal a Bittner. Honza je v terénu šikovnější, Pavlovi zase vyhovuje trať do tahu. Proto si myslím, že Pavel je schopný Honzu minimálně dost potrápit.

-peh-

 

 


< Zpět

Partneři

close
detail