Mládežnické kategorie bojovaly na Moravě o pohárové body

První listopadový víkend pokračoval seriál Toi Toi Cup dvěma závody na severu Moravy v Ostravě a Rýmařově.

Jedenáctidílní seriál cyklokrosových závodů Toi Toi Cup se během prvního listopadového víkendu přehoupl do své druhé poloviny. Pátý a šestý díl mládežnických kategorií se konal v sobotu a v neděli v Ostravě a Rýmařově.

Kadetky a žákyně

Kategorii kadetek a žákyň i nadále vévodí Kateřina Hladíková, která vyhrála oba víkendové závody a drží svoji letošní neporazitelnost. Vanda Dlasková si sobotním druhým místem v Ostravě vylepšila svůj letošní nejlepší výsledek. O den později si pak třetím místem v Rýmařově upevnila průběžné druhé místo. Třetí místo zatím drží Nela Viktorová, která si připsala třetí a čtvrté místo. Mezi průběžně první tři se dokázala na bednu vklínit Eliška Hanáková, když v Rýmařově dojela letos už potřetí druhá a o den dřívě skončila těsně čtvrtá.

Žáci starší a mladší

Kategorie starších a mladších žáků je pravidelně nesmírně vyrovnaná, o čemž znovu ukázaly průběhy obou závodů. V Ostravě i v Rýmařově dojela do cíle první čtveřice ve stejném čase, respektive ve třech vteřinách. Navíc v dosavadních čtyřech kláních si připsali vítězství tři různí závodníci. I přes velkou vyrovnanost dokázal dvakrát zvítězit Kryštof Král před oddílovým kolegou z Dukly Praha Janem Faltýnkem. Stupně vítězů doplnili v sobotu Pavel Šumpík a v neděli Adam Hošek. Táborský jezdec Cycling Academy se díky tomu posunul na průběžné třetí místo za vedoucí duo Dukly Král a Faltýnek.

Kadeti

O prvenství v kategorii kadetů usilují dva borci – lounský Adam Seeman a Filip Jech z Adastry Cycling. Oba si připsali během víkendu vítězství a druhé místo, Jech v Ostravě a Seeman v Rýmařově. Situace je i nadále nesmírně vyrovnaná, oba mají na celkovém kontě shodný počet bodů. Podobně i boj o třetí místo je napínavý. Průběžně třetí Slovák Matthias Schwarzbacher sice vede před čtvrtým Danielem Mrázem, ale z jedenácti výsledků se nejhorší dva na konci škrtají. Stupně vítězů doplnili v Ostravě uničovský Daniel Mráz a v Rýmařově Adam Bernát z Dukly.

Junioři

Při neúčasti reprezentantů Šulce a Fialy, kteří startovali v pátek a v neděli v Belgii, měli cestu za stupni vítězů usnadněnou zbývající kandidáti českého výběru. V obou závodech i přes technické problémy vévodil Jan Zatloukal. Pavel Jindřich a Pavel Bittner si připsali shodně jedno druhé a třetí místo. V celkovém pořadí suverénně vede Jan Zatloukal, boj o další místa je i díky dvěma nejhorším výsledkům stále otevřený. Šance mají Šulc, Fiala, Bittner a Jindřich, minimální ztrátu mají Stránský a Sporysch.

Ženy a muži

Na severu Moravy se jely i Open závody žen a mužů, které se ale nezapočítávají do celkového hodnocení. Mezi ženami dominovala Jana Czeczinkarová, která dvakrát zvítězila. V Ostravě doplnily stuně vítězů Kateřina Mudříková a Elizabeth Ungermanová, v Rýmařově pak Nikola Bajgerová a opět Elizabeth Ungermanová. Mezi muži se z vítězství radovali Polák Marek Konwa a Tomáš Paprstka. Spokojený může být i Jakub Říman, který obsadil nejprve druhé a pak třetí místo. Bednu ještě vybojovali třetí Ondrej Glajza a druhý Daniel Mayer.

výsledky Ostrava

výsledky Rýmařov

-peh-, foto -jsp-


< Zpět

Partneři

close
detail