Domácí cyklokrosaři si připsali v Lounech dvě vítězství

Den po Světovém poháru v Táboře se v Lounech bojovalo o další body letošního ročníku Toi Toi Cupu.

 

Za klasického podzimního počasí se uskutečnil v neděli 17. listopadu v Lounech sedmý závod jedenáctidílního seriálu cyklokrosových závodů Toi Toi Cupu. „Ranní krátký déšť lehce namočil trať a tak ke slovu přišli i mechanici v depech. Trať byla letos obohacena o smyčku se dvěma překážkami přímo před hlavní tribunou a tak bylo zajímavé pozorovat, jak technicky si vedou mladí cyklokrosaři,“ popsal trať ředitel závodu Milan Chrobák.

Na stupních vítězů byli k vidění známé tváře, které i v tomto závodě seriálu potvrdily svá přední postavení v průběžném hodnocení. Výhodu znalosti domácí tratě prokázali závodníci domácího Stadionu Louny, kteří ovládli kategorii kadetů (Adam Seeman), tak i kategorii juniorů (Pavel Jindřich).

Kadetky a žákyně

Sedmý start, sedmé vítězství. Kateřina Hladíková (Ivar CS - Author team) zůstala neporažená i v sedmém závodě, když deklasovala svoje soupeřky téměř o tři čtvrtě minuty. Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) proměnila svůj první start ve stříbro, stabilní výkonnost potvrdila bronzová Vanda Dlasková z TJ AŠ Ml. Boleslav.

Žáci starší a mladší

Na startu chyběl vedoucí jezdec průběžného pořadí Kryštof Král z Dukly Praha a tak ho dokonale zastoupil oddílový kolega Jan Faltýnek, který si připsal třetí letošní vítězství. Letošní první stupně vítězů vybojoval Tomáš Kraus z Cycling Academy Tábor a třetí letošní bronz získal Pavel Šumpík z Bike freaks Holice.

Kadeti

Podobně jako v předchozích závodech (až na Holé Vrchy, kde vyhrál Mráz) si to o prvenství rozdali lounský Adam Seeman a Filip Jech z Adastry Cycling. Z vítězství se nakonec radoval domácí krosař Adam Seeman a připsal si třetí letošní truimf. Premiérovou bednu vybojoval Robin Teršl z ČEZ Cyklo teamu Tábor, který za sebou nechal o vteřinu čtvrtého uničovského Mráze.

Junioři

Při neúčasti lídra seriálu Jan Zatloukala si připsal první letošní vítězství domácí borec Pavel Jindřich. Stupně vítězů doplnili druhý Matyáš Fiala a třetí Matěj Stránský, pro kterého to byl nejlepší výsledek sezony.

Ženy a muži

Ve vloženém závodě žen zvítězila Elizabeth Ungermanová před domácí Terezou Proškovou a Kristýnou Zemanovou. V závodě mužů zvítězil Jakub Říman před Robertem Hulou a Ondřejem Zeleným.

 

výsledky


< Zpět

Partneři

close
detail