Kateřina Nash se představí ve dvou závodech na domácí půdě

Průběžně vedoucí lídryně Světového poháru Kateřina Nash bude startovat v posledních dvou závodech Toi Toi Cupu v Jabkenicích a Uničově. Fanoušci cyklokrosu tak mají jedinečnou možnost vidět českou reprezentantku přímo v akci.

Kde berete po náročné bikové sezoně stále sílu a energii?

Musím se přiznat, že jsem letos absolvovala docela náročnou bikovou sezonu, startovala jsem asi na třiceti závodech. Nebyly to ale jednorázové závody, ale etapáky nebo maratony. Na druhou stranu jsem ale nejezdila Světové poháry a díky tomu jsem zase tolik necestovala. Tudíž jsem si dobře zazávodila a vyjela celkem slušnou formu. Tu jsem zužitkovala hned v úvodu cyklokrosové sezony, kdy jsem uspěla v úvodních dvou závodech Světového poháru a dostala se do čela průběžného vedení.

Váš nejbližší program je absolvovat závody na domácí půdě v Jabkenicích a Uničově, poté dva Světové poháry v Namuru a Zolderu.

Původně jsem plánovala, že přijedu domu do Čech někdy koncem listopadu. Ale díky těmto okolnostem jsem si řekla, že to ještě zkusím a pojedu všechny závody. A na oba domácí závody se nesmírně těším, protože jsem startovala jenom ve Světových pohárech. Člověk potřebuje závodní rytmu nejen kvůli bodům a dobrému tréninku, si užít menší akce.

Uvidí vás fanoušci cyklokrosu i na mistrovství republiky v Jičíně?

To ne, mistrovství republiky mi nezapadá do programu. Já se vracím do Ameriky po Světovém poháru v Zolderu. Do Evropy se ještě vrátím na poslední dva Světové poháry v Nommay a Hoogerheide.

A co mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu?

Tím, že mám povinnosti v UCI, tak ve Švýcarsku zcela určitě už od čtvrtka budu. Zrovna tak jsem to udělala i letos v Dánsku, takže si to zopakuji.

Po Světovém poháru v Táboře jste udělala sympatické gesto, když jste se rozhodla darovat vyhrané prize money mládeži. Proč jste se tak rozhodla?

Ta moje výhra za osmnácté místo nebyla zase tak veliká. Tak jsem se rozhodla ji věnovat mláděži, protože je to v našem odvětví důležité. Myslím si, že se z toho nemusí dělat zbytečná věda.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail