Vše v Jičíně začalo reprezentačním soustředěním, letos premiérové boje o tituly

Druhou lednovou neděli se bude v Jičíně bojovat o mistrovské tituly v kategorii žen a mužů. Proto je dobré si připomenout pohled do historie cyklokrosu v Jičíně.

V období let 1984 až 1991 se konala v jičínském hotelu Start závěrečná soustředění reprezentačních výběrů před nadcházejícím mistrovství světa. Po jičínských tratích se tehdy proháněla cyklokrosová jména, která v naší cyklokrosové historii něco znamenala - Radomír Šimůnek, Miloslav Kvasnička, Miloš Fišera, Roman Kreuziger starší, Ondřej Glajza, bratři Kloučkové, Peter Hric, pod dohledem reprezentačního trenéra Vojty Červínka.

„Na konci těchto soustředění uspořádali jičínští cyklisté závod, který pak určil poslední místa v nominaci na světový šampionát. A to byl vlastně prvopočátek cyklokrosových závodů v Jičíně,“ vzpomíná ředitel závodů Petr Kordík.

V novodobé historii se v lesoparku Čeřovka uskutečnilo pět závodů. V roce 2014 vše odstartoval věřejný závod, v následujících letech byly závody součástí mládežnického Toi Toi Cupu. V loňské sezoně byl už závod v Jičíně zařazen do kategorie C2 a byl součástí velkého Toi Toi Cupu.

Zatímco v mužské kategorii je známo zatím pět různých vítězů, mezi ženami se hned třikrát podařilo zvítězit Janě Czeczinkarové.

 

Novodobá historie cyklokrosou v Jičíně - vítězové

2019/2020 MČR Jičín??

2018 Toi Toi Cup - Jan Nesvadba a Pavla Havlíková

2017 Toi Toi Cup - Michal Malík a Jana Czeczinkarová

2016 Toi Toi Cup - Lubomír Petruš a Jana Czecinkarová

2015 Toi Toi Cup - Vojtěch Nipl a Jana Czecinkarová

2014 veřejné závody Weber JC Cyklokros - Vladimír Kyzivát a Vendula Kuntová

-peh-, foto Milan Drška


< Zpět

Partneři

close
detail