Havlíková se zařadila sedmým titulem mezi cyklokrosové legendy

Pavla Havlíková nenašla v lesoparku Čeřovka žádnou přemožitelku a připsala si na své konto už sedmý titul. Zařadila se tak mezi legendy českého cyklokrosu Radomíra Šimůnka staršího a Zdeňka Štybara.

Pavla Havlíková vyhrála v Jičíně stylem start-cíl. Hned po startu na nic nečekala a dupla do pedálů. Ještě v prvním kole jí stačila Nikola Bajgerová, ale pak se zařadila po bok pronásledovatelek Terezy Švihálkové a Karolíny Bedrníkové. Právě tato trojice jezdila většinu závodu pohromadě. O zbývajících medailích se rozhodlo až v závěrečných dvou kolech. To nastoupila Tereza Švihálková, odpoutala se od svých soupeřek a neohroženě mířila za stříbrem. V boji o bronz pak uspěla Nikola Bajgerová, která využila drobného zaváhání Karolíny Bedrníkové na kterou zbylo nepopulární čtvrté místo.

Pavla Havlíková: „Je to pro mě velká čest, že jsem dosáhla na sedmý titul a dohnala tak legendy českého cyklokrosu. Moc to sice nevnímám, spíš si to užívám. Děkuji všem za fandění, byl to krásný den. I když je to strašně těžké titul obhájit, než ho překvapivě vybojovat.

Tereza Švihálková: „Jsem moc ráda, i když jsem se trošku bála. Od Uničova jsem totiž vůbec nezávodila, takže jsem netušila, jak jsem na tom. A dopadlo to skvěle. Věděla jsem, že nemůžu jet od startu hned naplno. Nechtěla jsem si přivést Nikču až na cílovou pásku, proto jsem zkusila nastoupit už v předposledním kole.“

Nikola Bajgerová: „Jsem s bronzem hrozně spokojená. Tajně jsem doufala, že by to aspoň na medaili mohlo klapnout. A konečně se mi to podařilo a na mistrovství republiky jsem to prolomila. Ze začátku jsem zkusila jet s Pavlou, ale věděla jsem, že na ní nemám. Proto jsem si v kopci raději vystoupila a počkala na ostatní holky. O medaili se rozhodlo ve stoupání, ve kterém nám Terka ujela a Kája tam někde upadla. Pak už jsem to jen hlídala, abych nechybovala.“

Pořadí: 1. Pavla Havlíková, 2. Tereza Švihálková, 3. Nikola Bajgerová, 4. Karolína Bedrníková, 5. Karla Štěpánová.

výsledky


< Zpět

Partneři

close
detail