Světový pohár v příští sezoně bez amerického závodu

Bouřlivým vývojem prochází kalendář Světového poháru pro příští sezonu. V souvislosti s prodejem práv organizaci společnosti Flanders Classics měl mít v příští sezoně v programu čtrnáct závodů, ale Mezinárodní cyklistické unie (UCI) nyní oznámila, že se program zeštíhlel o tři závody.

"Jisté indicie, že se něco podobného chystá, jsme měli, takže mě to to tolik nepřekvapilo. Jsem ale rád, že seriál se pojede a jeden ze závodů, i s ohledem na naše mistrovství světa v roce 2024, absolvují závodníci na trati v Táboře," řekl předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

Za zeštíhlením stoji pandemie Covid-19, což si vynutilo změny v kalendáři z něž zmizely tři závody, takže seriál bude mít jedenáct podniků. V Táboře se pojede podle plánu 15. listopadu a bude to druhý díl místo plánovaného pátého. Po letech vypadly z programu SP závody v Americe, když se nepojede ve Waterloo a světový kros nepřivítají ani nově zařazené závody v irském Dublinu a Antverpách v Belgii. Podle UCI by se ale tyto podniky měly objevit v další sezoně Světového poháru 2021/22.

„Po závodním programu na silnici a horských kolech jsme mohli zveřejnit další důležitou součást kalendáře UCI. To je dobré znamení pro závodníky a všechny zúčastněné. Jako u všech akcí ovšem záležet bude na zdravotní situaci v jednotlivých zemích, kde by se závody měly jet,“ zdůraznil prezident UCI David Lappartient.

V původním kalendáři došlo ještě k jedné změně a tou je přesunutí závodu v belgickém Zonhovenu z 25. října na 13. prosince. Světový pohár tak odstartuje 1. listopadu v dalším belgickém městě Overijse a vyvrcholí tradičně generílkou před světovým šampionátem 24. ledna v nizozemském Hoogerheide.

Program Světového poháru v cyklokrosu 2020/21

1. listopadu: Overijse (Belg.)
15. listopadu: Tábor
22. listopadu: Koksijde (Belg.)
29. listopadu: Besancon (Fr.)
6. prosince: Wachtebeke (Belg.)
13. prosince: Zonhoven (Belg.)
20. prosince: Namur (Belg.)
27. prosince: Diegem (Belg.)
3. ledna: Hulst (Niz.)
17. listopadu: Villars (Švýc.)
24. ledna: Hoogerheide (Niz.)


< Zpět

Partneři

close
detail