Mistr ČR a vítěz Toi Toi Cupu 2019 na startu již tuto neděli ve Stupně

Hvězdy světového poháru, čerství mistři republiky v XCO i marathonu, elitní cyklokrosař či instagramer – takto by se dala nazvat potvrzená startovka na nedělní závod Horská kola Stupno – Velká cena BIGGEST.

Stupno aktualizuje horké předzávodní informace, které jistě potěší každého fanouška horských kol.

Můžeme se těšit na souboj všech držitelů nedávno vybojovaných domácích titulů v terénu, a to včetně Emila Hekeleho. Na dynamickém okruhu plném techniky – kořenů, skoků, klopenek, výjezdů, pump-tracku atd se utká tato vskutku hvězdná sestava. Kromě největších domácích hvězd a šampionů na horských kolech: Jitky Čábelické (GAPP System - Kolofix), Jany Czeczinkarové (LIV Mistral), Ondřeje Cinka (Kross Racing) nebo Terezy Neumanové a Filipa Rydvala (oba Česká spořitelna Accolade) start potvrdily i dvě velké zahraniční osobnosti - Anne Terpstra (NED, Ghost Factory) a Yana Belomoina (UKR, CTS PostNL Bafang MTB).

"Jsme neskutečně šťastní za potvrzení od všech závodníků, je to skvělé. Je nám jasné, že tomu nahrává aktuální situace COVID-19, kdy se nejezdí nikam do zahraničí sbírat UCI body, a tak si domácí scéna udržuje formu a poměřuje síly, kde se dá. Zároveň jsme termínově super týden před C1 Českým pohárem XCO na Zadově. Cením zbytek startovního pole, které není zcela zaměřené na XCO, ale pozvání přijali, zde zapracovala naše letitá přátelská komunita, díky závoďáci," hlásí hlavní postava stupenského podniku Ondřej Lampík Paur.

A tak jediný, kdo bude na startu z úzké domácí špičky chybět jsou, Jaroslav Kulhavý (JK Cycling), Jan Vastl a Karla Štěpánová (oba Maloja Pushbikers), kteří dali přednost mistrovství ČR v enduru v Klínech. Jára pozvání neodmítl, pokud se mu podaří upravit program, možná se v neděli ukáže?

Čábelická vyzvala zahraniční hvězdy

Vítězka úvodního dílu ČP v Městě Touškov Anne Terpstra a historicky nejúspěšnější ukrajinská bikerka Yana Belomoina se postaví na start ve Stupně. "To, že dorazí obě holky, za to děkujeme Jitce Čábelické, která holky vyzvala na testovací fight před Zadovem. S holkama se zná, jsou v kontaktu, takže finální domluva byla fajn. Holky již nastudovaly veškeré materiály k trati a závodu a těší se," okomentoval Lampík.

Michael Boroš

Boroš na horském kole po 10 letech, odveta s Hekelem za Jičín

Tím, že je Stupno stále "exhibičním" závodem, rádi přináší divákům něco jiného, nestandartního. Jak si můžete všimnout ve startovní listině, s č. 10 se představí Michael Boroš, aktuální lídr českého cyklokrosu, který se utká s mistrem ČR Emilem Hekelem.

"S Lampíkem se znám od žákovských kategorií z cyklokrosu, kdy jsme to táhli až do reprezentace. Když mi volal a ukecával mě do závodu, vzpomínali jsme, kdy jsem vlastně naposledy závodil na biku a bylo to právě na společném ME v Sant Wendelu v roce 2009, jako junioři.  Aktuálně jsem v přípravě na krosovou sezonu, ale tím, že je okruh částečně i cyklokrosového typu, samá klopka, točka, krátké prudké výjezdy, tak jsem si řekl proč ne? Postavím se na start mezi bikery tak po 10ti letech. Do závodu jdu s velkým natěšením a jsem sám na sebe zvědavý na jaké pozici dokončím, nedokážu odhadnout," uvádí Bory.

"Na závod se těším velice, o Stupně jsem slyšel v předchozích letech chválu, co se tratě týče a především divácké kulisy. Na biku jsem jezdil spíše menší závody i ohledně konkurence. Takto nabité startovní pole je pro mě obrovská výzva a moc se těším," říká Emil.

Další hvězdou bude host Tomáš Březina z Olomóca, alias "Čubačkanekončí" - aktuálně velmi vyhledávaný instagramový profil, který baví většinu většinu cyklistické scény.Tomáš není vyloženě závodní tip, diváci ho vnímají převážně jen virtuálně, avšak ve Stupně to bude jinak, zapojí se do závodu v kategorii Hobby.

Stupenský závod totiž není jen o eliťácích a dětských kategoriích. Sám Tomáš Březina se představí na startovní lajně v kategorii muži příchozí (hobby), kteří startují minutu za eliťákama a jedou si svůj vlastní závod.

"Doražte si se mnou POČUBAT a poměřit síly do Stupna a pojďme si užít divokou atmosféru fanoušků, kterou minutu před námi rozvíří jedoucí eliťáci. Pokud mě dojede o rundu třeba Ondra Cink, neřeším to a ČUBU dál..." začubal Tomáš.

"Zveme do závodu samozřejmě i amatéry a hobíky, kteří mají rádi to pravé cross country. U nás můžete zažít kulisu burácejících fanoušků  a nasávat kotel, pod který přikládá domácí miláček Ondra Cink a další tváře české scény, jedoucí někde pár minut před vámi. Kdo bude dojet o kolo, zůstává v závodě dokud neprotne první eliťák cíl. Takže dámy a pánové zúčastnit se u nás můžete i aktivně závodně," zve do Stupna Ondra Paur.

Pozvánka

Závodíme – pomáháme

Již třetí rok se během závodu uskuteční charitativní projekt, který průběžně setrvává s celým závodním dnem a na závěr dne má vždy rozuzlení, Stupeňáci a lidi kolem závodu, poslední dva roky ukázali, jak dobré srdce mají a jak se dá společnými silami vytvořit velká pomoc.

Letošním hostem bude šestiletá Natálka, která utpěla minulý rok popáleniny II. a III. stupně na 43% těla při nevydařeném chemickém pokusu na dětském táboře v Rokycanech. Léčba samotná v takovém rozsahu je finančně velice náročná.

"Do Stupna jezdím každý rok velice rád, poslední dva roky vnímám, co jsme dokázali vytvořit i mimo samotný závod. I letos mě těší, že je součástí závodu charitativní projekt a já se mohu zapojit, pomoc někomu, jako je právě Natálka," sdělil patron akce Ondřej Cink.

"V podstatě pomůže každý, kdo v neděli dorazí osobně. Díky závodníkům dorazí fanoušci a díky fanouškům se prodá kafe, pivo – z čehož jde příspěvek, dále napečené buchty a koláče o místních maminek, prodají se věci v charitativním stánku, kde budeme dražit podepsané dresy, bidony našich elitních jezdců. Za symbolické ceny budou k dispozici krásné dárky od partnerů-dodavatelů a spousta dalšího. Největší zájem bude určitě o podepsaný dres Ondry Cinka a také děkujeme projektu WE LOVE CYCLING, která zajistila podepsaný zelený trikot Petera Sagana z Tour de France," prozradil Jaroslav Ryba.

Více se dozvíte na FB stránce „Pomáháme Natálce zpět do života“ (www.facebook.com/pronatalku). Vybrané finanční prostředky budou použity na chod rodiny, medikamenty a procedury které nehradí zdravotní pojištění.

Dětská zona, aneb rodiče na pivu

Stupno letos spojilo síly s Kolem pro Život a v partnerské spolupráci připravili program pro ty nejmenší. V areálu se tak po celý den můžete těšit na dřevěný pump-track pro děti a to s instruktory, kteří vaše ratolesti naučí, jak správně pumpovat, poposkakovat na místě, či držet balanc. Hned vedle je součástí areálu workoutové hřiště a miniskatepark. Po celou dobu budou děti rodičům na dohled z vedlejšího obrovského rautového stanu, kde se můžete těšit na samé dobroty a třeba i to jedno orosené.

Nabitá show a velkolepá podívaná

Nový partner  - nové prvky. "Ano, máme rádi divočinu a něco nového, jiného. Děkujeme firmě BIGGEST – stavební stroje -  za důvěru a pokusíme se připravit pro diváky tu nejzajímavější podívanou. Do cíle budou závodníci dojíždět pod bagrem – obrovským ramenem, hned vedle bude vyhlášení na tatře, kde stupně vítězů budou tvořit obří dřevěné cívky, takže ceremoniál bude probíhat asi tak ve výšce 4m nad zemí, tzn. kdo má závratě, ať radši nevyhrává :-) Během dne budete moci shlédnou tanec na kole, aneb sladěnou trial-freestyle show Bike O´Lock dvojice Sirišky a Šenk. Kluci mají v plánu seskákat ze střechy po rameni bagru, či se nechat vyhodit z pohyblivé lžíce, uvidíme jak to dopadne," prozrazuje další lákadla manažer závodu Lampík.

Stupno zve na novou lokalitu multifunkčního sportovního areálu Ultramarinka, jemuž dominuje pozůstalý komín. Již potvrzená obsáhlá komerční zona složená z partnerů – dodavatelů cen závodu. Můžete se těšit na produkty od značek: Sponser, Muc-Off, Primalex, We Lowe cycling, Collm, Lawi, Trinutka, Spoke, Rychlovka, WTB, Author, 3F, Emco a další…


< Zpět

Partneři

close
detail