Boroš uspěl i na horském kole

Na stupně vítězů sice nedosáhl, přesto se Michal Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor mezi specialisty na horská kola dokázal prosadit. Jezdci mokří a zabahnění od hlavy k patě, diváci hlavně promočení, ale všichni spokojeni. Tak lze charakterizovat závod Stupno – Velká cena BIGGEST v níž Boroš skončil sedmý.

Sice exhibice, ale i tak ostrý závod na dynamickém okruhu plném techniky – kořenů, skoků, klopenek, výjezdů či pump-tracku. Z vítězství se radovala nizozemská bikerka Anne Terpstraová (Ghost Factory), mezi muži se Martinu Stoškovi (Future Cycling - Northwave) podařilo vrátit porážku Ondřeji Cinkovi (Kross Racing) z minulého týdne z českého šampionátu v maratonu.

A příliš pozadu nezůstali ani cyklokrosaři. Nejlepší z nich byl Boroš, hned za ním projel cílem Tomáš Paprstka (GAPP System - Kolofix) a poslední mistr republiky Emil Hekele (Zekov team) byl dvacátý.

"Bylo to parádní, byl jsem mile překvapen. Biky jsem nejel deset let a vůbec jsem nevěděl co od toho čekat. Nakonec nejvíc mě zaskočilo počasí. Podmínky byl brutální, začalo pršet a trať se dokonale změnila. Totální bahno, kaluže a nakonec to byly krosový podmínky. I tak bylo podél trat hodně lidí a fandili," řekl Michael Boroš.

Nejúspěšnější český krosař posledních let nakonec z cyklokrosařů skončil nejlépe, když dojel sedmý. Povedl se mi start a v prvním kole jsem vedl. Ale pochopitelně jsem se trochu pral s technikou, přece jenom na horké kolo nejsem nezvyklý a udělal jsem i nějaké chyby. Musím přiznat, že specialisté na horská kola byli lepší. Je to jiná disciplína a postupně jsem propadal, ale bojoval. V úvodu nás bylo ve vedoucí skupině šest, pak víceméně jezdil každý sám," pokračoval Bory.

A jak jej závod bavil? "To určitě, bylo to takové hravé. Skoky, zajímavé sjezdy, al do bikového světa to byla jen exkurze, jezdit obě disciplíny pořádně, to by asi nešlo."

„O tom závodu jsem věděl a když jsem dostal pozvánku tak jsem ji rád přijal. Sešla se výborná konkurence i na vysoké úrovni byla organizace. Klobouk dolů před pořadateli ohledně zabezpečení pro závodníky a i diváky. Trať je světová a chválu, kterou jsem na ni slyšel nyní mohu potvrdit. Byl jsem spokojen, pasovalo mi to do tréninkového plánu. Bohužel v sobotu po závodech doma mi praskl rám a já to zjistil až v neděli ve Stupně. Pořadatel mi půjčil kolo, ale neměl jsem ideální posed, takže jsem nemohl jet a závod tak, jak bych si představoval. Připravuji se na cyklokros a uvidíme na tom budu za měsíc a půl, ale zatím to vypadá slibně,“ přidal úřadující cyklokrosový mistr Emil Hekele.

Výsledky:

Ženy:

1. Terpstraová (Niz./Ghost Factory) 1:04:29, 2. Bělomojná (Ukr./CTS PostNL Bafang) +28, 3. Čábelická (GAPP System - Kolofix) +1:31, 4. Neumanová (Česká spořitelna Accolade) +4:00, 5. Sásková (Rouvy Specialized) +4:02.

Muži

1.Stošek (Future Cycling - Northwave) 1:30:27, 2. Cink (Kross Racing) stejný čas, 3. Rajchart (Ethic Sport) +2:22, 4. Průdek (Multicraft MTB) +2:50, 5. Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes-Benz) +3:41, 6. Sáska (Rouvy Specialized) +3:45, 7. Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor) +4:44, 8. Paprstka (GAPP System - Kolofix) +5:45, ...15. Hekele (Zekov team) +22:04.

FOTO Robin Nevřala, Ondřej Totzauer

 

 


< Zpět

Partneři

close
detail