Cyklokrosový výběr obhájil vítězství v Lanškrouně

Ve skvělém světle se opět představili juniorští cyklokrosaři na tradičním mezinárodním silničním klání Regionem Orlicka Lanškroun 2020. Stejně jako v loňském roce Výběr cyklokros nechal za svými zády všechny silniční týmy a obhájil prvenství v týmové soutěži

.A to i přesto, že na start nastoupil v oslabené sestavě, když pro zdravotní důvody na poslední chvíli vypadli Matyáš Fiala a kadet Robin Teršl (oba z ČEZ Cyklo Team Tábora). O cenný úspěch se tak zasloužili Adam Seeman, Matyáš Kopecký, Pavel Jindřich, Václav Dostál a Maximilián Kerl, přičemž před rokem jel pouze Kopecký.

"Chci klukům poděkovat za výbornou reprezentaci, ukázali se výborně připraveni a to, že porazili všechny týmy, svědčí o tom, že jeli velmi dobře a především aktivně," řekl k úspěchu reprezentační kouč Petr Dlask.

A krosaři uspěli i mezi jednotlivci. Sobotní dopolední časovku, poté co první etapa po dopravní nehoně byla anulována, nejlépe zvládli jezdci z TJ Stadion Louny Seeman s Jindřichem, Kopecký bohužel řešil technické problémy s kolem.

"O to více si to vynahradil v odpolední etapě, kdy se kluci snažili o dílčí úspěch v etapě. Když odjel Bittner, po něm Slovák Svrček, tak se za nimi vytvořila desetičlenná skupina a v ní jsme měli trojnásobné zastoupení Seemanem, Kopeckým a Jindřichem. Právě toto trio skupinu tahalo a deset kilometrů před cílem se podařilo dojet Svrčka. Po nájezdu do cílové rovinky po kostkách pak Kopecký vyhrál skupinu a obsadil druhé místo za suverénním Bittnerem, Seeman skončil čtvrtý a  Jindřich sedmý," byl spokojený s výkonem Dlask.

To dostalo cyklokrosový výběr do vedení v týmové soutěži na čemž nezměnila nic ani závěrečná nedělní etapa. Bohužel po pádu deset kilometrů před cílem přišel i umístění v elitní desítce Jindřich. Minutová ztráta jej ze sedmého místa odsunula na začátek třetí desítky celkového hodnocení. Kopecký v etapě spurtoval na šestém místě a celkově skončil patnáctý, navíc obsadil třetí místo v bodovací soutěži. Nejvýše z krosařů tak byl klasifikován Seeman na devátém místě, když na třetí místo mu scházelo pouhých sedmnáct vteřin.

"Kluci jeli velmi dobře, ale rozhodující bude, jak se jim bude dařit v cyklokrosu. Každopádně se ukázalo, že to byl výborná příprava před cyklokrosovou sezonou a věřím, že i pro ostatní krosaře, kteří tam startovali, to byly kvalitní závodní kilometry, kterých je nyní strašně málo. A musím vylovit respekt před Petrem Bucháčkem a jeho organizačním týmem, že dokázali závod zorganizovat na tak špičkové úrovni," dodal Petr Dlask.

Pořadí týmů:

1. výběr cyklokros (M. Kopecký, Seeman, Dostál, Jindřich, Kerl) 12:20:582. ICO Crelan/Belg.) +1:33 3. Mapei Merida Kaňkovský +1:36,...8. TUFO Pardus Prostějov +4:07.


< Zpět

Partneři

close
detail