Hekele chce obhájit mistrovský titul

Ani ve třiačtyřiceti letech neplánuje úřadující mistr České republiky v cyklokrosu Emil Hekele sesednout z kola. Do nové sezony vstupuje s velkými ambicemi, dres republikového šampiona si chce ponechat i do té následující.

Na tiskové konferenci Emil Hekele představil dres šampiona v barvě trikolóry s logy nových partnerů Amper Savings, CO2IN a Isotra s nimiž také před novináři podepsal sponzorské smlouvy. Dále ukázal také nové karbonové SINTESI FLU CX z ostravské dílny Max Cursoru, na kterém poprvé pojede s elektrickým řazením SRAM RED a s mechanickými brzdami TRP. Na novém stroji se objeví tento víkend na úvodních podnicích domácí pohárové soutěže Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi a na Holých Vrších.

„Začátkem roku jsem získal ten nejcennější domácí titul,“ řekl Hekele. „Do sezony vstupuji samozřejmě s tím, že bych ho chtěl uhájit.“ V narážce na svůj věk veterán přezdívaný Emilio uvedl Jaromíra Jágra jako inspiraci. „Ještě víc mě cyklokros baví, asi i díky tomu, že jsem starší a mám obrovské zkušenosti. Věřím, že budu jezdit ještě dlouho,“ usmíval se pod rouškou v národních barvách Hekele, který během svojí kariéry již dvakrát skončil.

„Začátky sezony mívám složitější, když ještě nejsem rozježděný, ale věřím, že právě dres mistra republiky mě bude motivovat a posouvat dál. Snad chytím hned zkraje sezony ten správný rytmus,“ sliboval si Emil Hekele.

Startovat bude také na domácím závodě Světového poháru v polovině listopadu v Táboře. Oproti tomu k možné účasti na mistrovství světa na přelomu ledna a února v Belgii se vyjadřovat nechtěl. "Mistrovství světa je ještě daleko," jen uvedl český mistr.


< Zpět

Partneři

close
detail