Start Toi Toi Cupu v době koronavirové

S jasnou představou – absolvovat všechny závody – v krajním případě třeba i bez diváků, jdou na start 52. ročníku seriálu Toi Toi Cupu jeho organizátoři. Jejich připravenost prověří následující víkend, kdy jsou na programu dva úvodní podniky v Mladé Boleslavi a na Holých Vrších.

„Za každé situace je nutné dbát všude především na bezpečnost. Proto vedle kola si musíme zvyknout i na roušky a desinfekci. Chránit musíme hlavně závodníky, protože je to jejich práce, ale lidi podél trati,“ říkají shodně za organizátory z Mladé Boleslavi Petr Dlask a Olga Šimůnková, ředitelka z Holých Vrchů.

Závodníci i diváci budou seznámeni s pokyny Ministerstva zdravotnictví, a to  průběhu celého dne prostřednictvím hlášení spíkra. Na místech s možností větší koncentrace lidí budou umístěny desinfekční prostředky což jsou konkrétně kancelář závodu, šatny, stupně vítězů či občerstvení. Při vstupu do kanceláře závodu je bezpodmínečná rouška zakrývající dýchací cesty a je nutné dodržovat bezpečné rozestupy. „V cílovém stanu budou desinfekce a roušky pro vyhlášení, ale jinak se každý závodním musí starat sám o sebe, především roušku nesmí opomenout,“ zdůrazňuje Dlask.

 

I vyhlášení bude netradiční. Kytky pro nejlepší budou připravené na podiu, na stupních vítězů budou chybět partneři dříve předávající ocenění. Musíme co nejvíce eliminovat každý kontakt,“ upozorňuje Dlask. Pochopitelné jsou i roušky pořadatelů.

Vzhledem ke komplikacím v předchozích ročnících rozhodla Agentura Cyklistika spolu s pořadatelem závodu na Holých Vrších striktní dodržování parkování. Již od soboty budou v obci pořadatelé příjezd účastníků korigovat a v neděli od 6.00 hod. do 18.00 hod. dojde k úplné uzavírce komunikace č.III/27515 v obci. Do horní části obce bude umožněn vjezd pouze od Týnce a Ctiměřic a bude možné parkování pod obcí směr Kolomuty.

Vyhrazená místa pro parkování označena jako P1, P2, P3  ( viz mapka ) jsou pouze pro závodníky kategorie Elite a pro zahraniční závodníky. Parkování dalších závodníků se budou řešit operativně na místě.

 


< Zpět

Partneři

close
detail