Češi závodí kde to jde, ME se blíží

Prakticky veškeré sportovní dění v České republice je pozastaveno a pochopitelně se to týká i cyklokrosu. Hodně závodů je zrušeno i v dalších státech Evropy, a tak mají čeští jezdci hodně složitou přípravu na první vrchol sezony, kterým by mělo být mistrovství Evropy 7-8. listopadu v nizozemském Rosmalenu.

"Všichni naši závodníci volí přípravu dle možností. Situace není dobrá, závody se ruší. Reprezentanti, kteří jsou v přípravě na ME využívají jakoukoliv možnost startovat kde to jde," řekl reprezentační kouč Petr Dlask.

Minulý týden byli jezdci IVAR CS - Author teamu na závodech v belgickém Beringenu, kde Matěj Stránský, stále vedoucí jezdec žebříčku UCI, byl čtvrtý, šestý dojel Tomáš Doležal. Dvě české juniorky startovaly společně se ženami, a mezi juniorkami byla třetí Kateřina Hladíková a Barbora Jeřábková pátá.

O víkendu se jel ve Švýcarsku EKZ cross v Bernu. V elitní kategorii skončil Michael Boroš jedenadvacátý, 37. byl Tomáš Kopecký. Mezi ženami byla Pavla Havlíková dvanáctá a šestnáctiletá Julia Kopecky dvacátá. Junior Matyáš Fiala skončil osmý a Matyas Kopecký po defektu odstoupil z prvního místa.

V dalším závodu seriálu Superperestige v belgickém Rudderworde si vedli úspěšně junioři - Matěj Stránký byl pátý, hned za ním projel cílem Matyas Kopecký a Matyáš Filana byal dvanáctý. Boroš v elitní kategorii byl třicátý. Mezi ženami Julia Kopecka nedojela do cíle po technických problémech s kolem.

Na kvalitních závodech, které však nejsou v kategorii C2, byli úspěšní v Polsku naši jezdci. Nikola Bajgerová vyhrála v sobotu i neděli, dvakrát druhá za ní byla Tereza Vaníčková a Elisabet Ungermanová byla čtvrtá a třetí. Jakub Říman byl dvakrát třetí za domácími Markem Konwou a Bartoszem Miklerem.


< Zpět

Partneři

close
detail