V Rosmalenu bych chtěl medaili

Na dvou domácích závodech Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi i Holých Vrších nenašel Matěj Stránský z IVAR CS - Author Teamu přemožitele a po dobrých výkonech v zahraničí vévodí světovému juniorskému žebříčku. A cíle nemá pro sezonu, loni na světovém šampionátu patnáctý mezi juniory, nijak skromné - myslí na stupně vítězů.

Příští týden by se mělo jet v Rosmalenu mistrovství Evropy, tedy první vrchol sezony. "Rád bych v Nizozemí byl na bedně, chci medaili, ale určitě spokojen budu s umístěním do pátého místa. Medaile je však můj hlavní cíl. A podobné je to i s hlavním vrcholen sezony, medaile z mistrovství světa je to, proč závodím," říká Matěj Stránský.

A jak vnímá současnou sezonu plnou nejistoty? "Nevíte jaké závody budou a jaké ne, proto je nyní mým prvořadým cílem zúčastnit se co nejvíce závodů dokud to jde. Zatím jsem těch závodů měl dost, často závodím v Belgii, jen doma by to nějaké závody chtělo," pokračuje.

Po loňské premiérové sezoně mezi juniory letos doma. Jak jsi byl na dvou domácích závodech Toi Toi Cupu se svými výkony spokojen? "Nic jiného, že spokojen jsem byl moc, říci nejde. Lepší to být nemohlo výsledkově ani výkonnostně i když určitě je prostor se zlepšovat. Směrem k mistrovství světa se ještě určitě posuneme."

Naposledy závodil o dvou uplynulých víkendech Matěj Stránský v Belgii a nevedl si špatně. „Ale měl jsem tam spíše smůlu. V Beringenu jsem jel na třetím místě a určitě bych byl na stupních vítězů. Ovšem na začátku cílové rovinky mi spadl řetěz a odsunulo mě to z medailových pozic. Na Superperestige jsem ovšem dělat příliš chyb. Nechci se na to vymlouvat, ale mám alergii na psy a tam kde jsme bydleli, měli hned čtyři. Ráno jsem se cítil unavený a potom to v prvním kole trochu přehnal, a jak jsem byl unavený, tak přišly chyby. Se soupeři z jiných zemí se dá jezdit, jen v Rudderwoorde byl trochu odskočený domácí Jente Michels. I tak to vypadalo na medaili, ale ze třetího místa jsem spadl a předjeli mě dva soupeři. Dá se s nimi závodit," čiší z mladého krosaře odhodlání.

A vidí ve své jízdě ještě nějaké rezervy? "Musím ještě trochu přidat tréninku, vyladit formu na velké závody. Technicky určitě neztrácím, ale na jaře mě srazilo auto, takže jsem i přes léto moc nejezdil, takže mám najeto méně kilometrů. To je možná trochu důvod mezer v kondiční přípravě a až to doženu, tak potom budu schopen bojovat o první místo."


< Zpět

Partneři

close
detail