Mlynář lituje absence juniorů na ME

Bývalý juniorský mistr světa, ale i jeden z mála českých vítězů závodu Světového poháru Zdeněk Mlynář velmi lituje absence závodů juniorských kategoriích na víkendovém evropském šampionátu v Rosmalenu. Týden před mistrovstvím vzhledem k novým vládním opatřením v Nizozemí, týkajících se pandemie Covid-19, pořadatelé start juniorů na ME zrušili. O medaile se tak 7. a 8. listopadu bude bojovat pouze v elitních kategoriích a jezdců kategorií U23.

A právě mezi juniorkami a juniory měli Češi největší naději uspět a přivést domů případně i medaile. „Že nemohou mladí na ME startovat je obrovská škoda. Kluci měli šanci bojovat o místa v první pětici, i v juniorkách jsme měli také želízka v ohni. Čtyři holky díky závodům u nás by stály na startu v první řadě, to by byla i šance na medaile,“ lituje v současné době traťový komisař seriálu Toi Toi Cupu a také muž pomáhající reprezentačnímu trenérovi Petru Dlaskovi s přípravou techniky právě hlavně u mladých jezdců.

Mlynář si velmi pochvaluje některé změny od začátku letošní sezony. „Zavedla se kategorie juniorek a hned jsme měli medailové naděje na mistrovství Evropy. Juniorky mohly závodit na domácích závodech a to považuji za obrovský přínos. Musíme si prostě vychovat generaci nových závodníků. Je to již vidět v juniorech i kadetech, momentálně máme závodníky, kteří by mohli uspět i na velkých soutěžích,“ pokračuje Mlynář.

Celkově se snaží i o to, aby se zlepšovaly tréninkové podmínky. „Udělaly se společné tréninky mladých závodníků ve Valticích před sezonou, byly také v Mladé Boleslavi a Lounech. Více nám současný stav ale nepovolil. Chtěli bychom společných tréninků více, aby se cyklokrosaři potkávali ve spádových oblastech. Hlavně v technice se dá udělat obrovský pokrok mezi mladými, to je cesta vpřed,“ míní bývalý reprezentant vyhlášený právě svými technickými dovednostmi.

„V současné době se tento proces zastavil, nemůžeme se moc scházet a tím krosařům když nemohou závodit chybí i motivace,“ poukazuje na složitou dobu. I proto společně s Petrem Dlaskem vyráželi s mladými jezdci do Polska. „Tam se závodí naplno, každý víkend se tam jedou dva závody. Kdo nechce přerušit sezonu, tak na těchto menších závodech může jet. Není to daleko, tak do 100 km od hranic a hlavně pro mladé jezdce je to dobrá zkušenost. Kdo by chtěl vědět více informací, tak ty lze zjistit na www.pzkol.pl,“ dodal Zdeněk Mlynář.


< Zpět

Partneři

close
detail