V Hlinsku se nepojede, v Rýmařově snad a ano

Cyklokrosová komise ČSC zaslala žádost Národní sportovní agentuře o povolení výjimky ohledně pořádání závodů seriálu Toi Toi Cupu v době výjimečného stavu. Jednalo se o dva závody v Hlinsku a Rýmařově. Žádost NSA schválila a nyní se čeká na vyjádření hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové.

"Mluvil jsem se všemi pořadateli závodů a prakticky všichni chtějí závody pořádat a v této složité době i ohledně výsledků našich jezdců, chtějí pomoci," řekl šéf komise Petr Balogh.

Pouze organizátoři z Hlinska, kde se mělo jet 15. listopadu sdělili, že závod neuspořádají. "S lítostí a zklamáním sdělujeme, že jsme nuceni zrušit hlinecký závod série Toi Toi Cup pro rok 2020, který se měl konat příští v neděli 15. listopadu. Přestože byl náš termín několikrát změněn, byli jsme jako pořadatelé připraveni závod zorganizovat. Současná epidemiologická situace v České republice a hlavně v našem městě, nám neumožňuje závod uspořádat tak, abychom ochránili účastníky závodu i občany města Hlinska. Proto historicky po dlouhých letech nebude Hlinsko v roce 2020 pořadatelem mezinárodních cyklokrosových závodů," stojí v prohlášení ředitele závodu Leoše Chvojky.

Pokud bude stanovisko hlavní hygieničky kladné, tak se třetí závod Toi Toi Cupu uskuteční 17. listopadu v Rýmařově.  "Pojede se pochopitelně bez diváků a za přísných hygienických opatření. Nebudou k dispozici sprchy, kancelář závodu bude ve venkovních prostorech. Uskuteční se jen závody elitních a juniorských kategorií. Každý ze startujících bude muset vyplnit covidový formulář a prokázat se negativním testem n Cocid-19. Jakmile dostaneme povolení, tak přesné informace zveřejníme na našich webových stránkách," dodal Petr Balogh.


< Zpět

Partneři

close
detail