V Rýmařově se znovu rozběhne Toi Toi Cup

Po sedmitýdenní pauze, zaviněné koronavirovou pandemií, se opět rozjede Toi Toi Cup. Svoji premiéru v nejprestižnějším seriálu si odbudou 17. listopadu organizátoři v Rýmařově, kteří pro závodníky připravili zajímavou trať. Hned v neděli 22. listopadu se pojede další závod, o body budou krosaři usilovat na okruhu v Jičíně.

 

"Vše je připravno , jen dolaďujeme nějaké drobnosti," hlásí z Rýmařova ředitel závodu Petr Chaloupka. Pořádáme tak velký závod poprvé, navíc v této době, kdy musíme řešit navíc plno věcí, které se musely zařídit a musím přiznat, že jsem z toho dost unaven. Určitě ale vše proběhne tak jak má a budeme spokojeni my i závodníci. Jen bohužel budou chybět diváci, kteří se zde na závod hodně těšili," pokračuje Petr Chaloupka.

A jaký okruh čeká pro nejlepší české cyklokrosaře i zahraniční konkurenci? "Okruh má od každého něco. Jsou na něm delší rovinky do tahu, výjezdy, schody i překážky a máme zde jednu specilitku - výjezd po šikmém svahu. Využíváme i starou bikrosovou trať takže nechybí ani  technický úsek. Trať bude určitě hodně měkká, takže tím pádem bude i fyzicky dost náročná," dodává Petr Chaloupka.

Ze zahraničí tentokrát tak početné pole závodníků nepřijde, ale na okruhu se představí stříbrná žena kategorie U23 z mistrovství Evropy v Romalenu Kata Blanca Vasová z Maďarska, přijedou krosaři ze Slovenska, Francie, Polska, Belgie, Švýcarska, z domácí špičky bude ovšem chybět Pavla Havlíková, která je po drobném chirurgickém zákroku.

I pořadatelé z Jičíná hlásí, že trať je již z devadesáti procent hotová, prakticky totožná s tou, na níž se 12. ledna bojovalo o mistrovské medaile a nechá se na ni již trénovat.

Oba závody se jedou díky výjimce Ministersta zdravotnictví poté, co organizátoři dostali povolení od hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové. Pojedou se ovšem pouze závody elitních kategorií mužů a žen a juniorů a juniorek. Je však nutné dodržovat stanovená přísná hygienická pravidla. Pravidla jsou přísná, ale organizátoři apeluji na všechny, aby je striktně dodržovali.

Aktuální informace sledujte na www.cyklokros.cz


< Zpět

Partneři

close
detail