Česky English

Tomáš Paprstka: Tohle je můj druhý největší úspěch v kariéře

Juniorský mistr světa 2010 na medaili nedosáhl, ovšem pátým místem si člen Remerx Merida Teamu Kolín zajistil celkové vítězství v TOI TOI Cupu.


S čím jste šel do závodu?
Hlavní cíl bylo udržet vedení v poháru a pohlídat si ostatní kluky. Hned po startu jsem za to vzal, chtěl jsem to zkusit. Možná jsem si to trochu prásknul, ale naštěstí ne nějak dramaticky. Plán byl pokusit se o bednu. V těch technických výjezdech jsem měl díky bikům výhodu oproti ostatním. Jel jsem s Kyzim, ale ten mi pak nastoupil a poodjel. Dojel jsem Šimona, a potom jsem udělal chybu za depem. Poslední dvě kola jsem ho musel sjíždět. V cíli to bylo těsné, ale na víc to nedalo.

Měl jste tu spoustu příznivců.
Můj fan klub byl úžasný. Trať mám takřka za barákem, Loštice jsou sto kilometrů od Vsetína, což je pro mě kousek, jsem Valach. Přijel celý autobus, na trati to bylo hrozně znát. Fanoušci byli vidět i slyšet, hnalo mě to dopředu. Jen škoda, že to na tu bednu nedopadlo, ale i tak vítězství v poháru je skvělé.

Kam řadíte tento úspěch?
Je to pro mě druhý nejcennější výsledek po titulu mistra světa v Táboře. Teď bych to chtěl zúročit na mistrovství světa v Hoogerheide.

Jak plánujete kariéru dál?
Dál budu jezdit biky, ty mě baví neskutečně. Kros mi do toho zapadá. Končím v kategorii U23, na biku taky, v letní sezoně bych chtěl svou výkonnost potvrdit. Zatím mi vyhovuje kombinace horských kol a cyklokrosu.
 


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


Profastav s.r.o.


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail