V Kolíně pojede i Adam Ťoupalík

Sobotní závod Toi Toi Cupu oživí svým startem mistr republiky z roku 2015 Adam Ťoupalík. Do terénu se vrátí po delší pauze, když svoji současnou kariéru spojil se silnicí a jezdec stáje Elkov Kasper na letošním šampionátu v Mladé Boleslavi vybojoval zlatou medaili.

„Je letošním silničním mistrem a také vítěz Krakonošova maratonu. Jeho účast bude bezesporu zpestřením. Balík potřebuje oživení a závodníky jeho kalibru vítám a jsem rád, že přijede,“ řekl ředitel závodu Jan Slavíček.

V Kolíně se v koronavirem poznamenané sezoně pojede v plánovaném termínu, ale namísto jednoho závodu, se uskuteční vlastně dva závody ve dvou dnech. Po sobotním Toi Toi Cupu elitních kategorií a juniorských v nichž junioři a juniorky budou bojovat o mistrovské medaile, se v neděli pojede o tituly v mládežnických kategoriích. „Největší obtíže dělaly neustálé změny. Původně se všechny kategorie měly jet v jeden den, pak nebylo jasné, zda vůbec závod bude a nyní se bude závodit dva dny. Je to náročnější pro rozhodčí, komunikaci o uzavírkách a celkově pro pořadatele. Ale zvládli jsme patnáct ročníků, zvládneme i šestnáctý,“ pokračoval Slavíček.

„Je důležité, že máme podporu města. Jsme cyklokrosové město, úřady nám vyšly vstříc, snaží se nám pomoci a to je hodně důležité. Podporu máme také od středočeského kraje, závodu se zúčastní i hejtmanka Petra Pecková,“ říká.

Dva dny je prý ale komplikace – je to finančně náročnější i více práce pro pořadatele. „Brzo je tma. V minulosti jsme v sobotu již něco uklidili a dodělali to v neděli. Nyní budeme muset vše stihnout v neděli večer, protože pořadatelé jdou v pondělí do práce. Složitější je i logistika. Lidi budou přijíždět, odjíždět a jezdci budou chtít na trati trénovat, proto určitě budou nějaké zádrhele. Mladí se na trať nedostanou dřív jak v sobotu po závodech. Musíme být připraveni, že to přinese stresové situace. Velké plus je, že se podařilo závod jet v původním termínu, kdyby se posouval šampionát pro mládež, to by již nebylo dobré,“ zdůraznil Slavíček, který si pochvaluje, že finančně pořadateli hodně pomohla skupina ČEZ, která je poprvé generálním partnerem kolínského závodu.

 


< Zpět

Partneři

close
detail