Simona Davídková je druhou mezinárodní rozhodčí

Po Karlu Kaňkovi má český sbor rozhodčích svého druhého zástupce s klasifikací pro UCI cyklokros. Tuto kvalifikaci získala Simona Davídková. A oba tak mohou pokračovat v práci Miroslava Janouta, uznávaného mezinárodního arbitra, který však pro svůj věk již řady rozhodčích musel opustit.

Davídková složila teoretickou část zkoušky již předloni v Aigle spolu s Kaňkou, ale vzhledem k tomu, že absolvovala operaci kyčle, tak k praktické zkoušce se dostala až letos.

„Nejdříve jsem ji měla podstoupit na nějakém závodu v Baskicku, ale pandemie tento závod zrušila. Proto jsem ji dělala při závodu Krawatencross v Belgickém Lille začátkem roku a nyní mi dorazilo kladné hodnocení. Zkoušku jsem dělal pod jedním nizozemským arbitrem, který napsal vyhodnocení a na základě toho mi poslali informaci, že mám klasifikaci pro UCI cyklokros,“ řekla Simona Davídková a vzpomněla na ten závod.

"Byl moc hezký závod, ale …. Den před závodem jsme vše zkontrolovali a prošli, ale do rána napadlo 40 cm sněhu. Přesouvali jsme celé zdvojené depo u pláže, protože bylo zatopené.“


< Zpět

Partneři

close
detail